Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8495
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 3 września 2019, 15:27
Aktualizacja: Czwartek, 5 września 2019, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nigdy więcej wojny!
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (3.09) na skwerze przy Mieczach Piastowskich w Parku Zdrojowym odbyła się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kombatanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy regionu oraz politycy złożyli kwiaty pod pomnikiem "Martyrologii i Chwały Oręża Polskiego".
Chcemy wspomnieć tych wszystkich, którzy 80 lat temu zginęli. Ofiary wojenne niestety dotknęły i Naród Polski. Pamiętajmy jakie przesłanie chcieli nam przekazać - walczyli o wolność, aby Polska była państwem suwerennym, bogatym, aby Polacy byli narodem szanowanym na świecie. W 1939 roku właściwie zostaliśmy sami i dzisiaj jest istotne, abyśmy szukali przyjaciół i starali się ich szanować, a sojusze, które budujemy były nie przeciwko komuś, tylko razem budować zjednoczoną Europę i współpracować z państwami NATO - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W uroczystości brali też udział kombatanci.

To było straszne. Były łapanki, nawet wywózki dzieci. Jestem ze Lwowa i tam było nieco lepiej, ale z drugiej strony ukraińska policja bardzo nie lubiła Polaków - wspominał kapitan Zbigniew "Nowina" Boznański. - W 1944 roku byłem łącznikiem w Narodowych Siłach Zbrojnych - dodał kombatant.

W trakcie spotkania w Cieplicach uczestnicy wysłuchali przemówień zaproszonych gości, złożyli kwiaty pod pomnikiem i wspominano słowa ś.p. pułkownika Edwarda Jakubowskiego, który zawsze powtarzał: "Nigdy, nigdy, nigdy więcej wojny!".

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
11%
Smuci
2
11%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group