Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13345
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce/Szklarska - Poręba: Niezwykłe wyścigi już w piątek

Wtorek, 5 stycznia 2010, 15:35
Aktualizacja: Środa, 6 stycznia 2010, 10:25
Autor: ahawer
Jakuszyce/Szklarska - Poręba: Niezwykłe wyścigi już w piątek
Fot. organizator
Już w piątek rusza IV edycja Husqvarna Tour – najtrudniejszy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów w Europie!
Zapraszamy na wyjątkowy nocny etap.

W dniach 8-10 stycznia 2010 r. maszerzy z całej Europy spotkają się w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, aby po raz kolejny walczyć o puchar Polski Husqvarna Tour. Ten wyścig jest swoistym testem sprawności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. W piątek odbędzie się specjalny, wieczorny etap wyścigu. Zawodnicy zmagać się będą z przyrodą, mrozem i śniegiem jedynie przy użyciu niewielkich latarek czołowych oraz światełek na łbach psich zawodników. Start ok. 17.00 na Polanie Jakuszyckiej.

Kolejna edycja Husqvarna Tour pokazuje, iż psie zaprzęgi cieszą się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Historia tego sportu liczy już ponad 100 lat – jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ukazuje doskonałą współpracę ludzi i psów. To wszystko sprawia, że Husqvarna Tour jest ciekawym przeżyciem dla każdego miłośnika sportu i zwierząt, bez względu na wiek.

W tym roku między 8, a 10 stycznia zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponad 300 km trasy. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg tzw. maszerzy startują w 2 kategoriach ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów.
Sport psich zaprzęgów to połączenie współpracy: człowieka z psami następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI) oraz z psami nierasowymi.
Wszystkie rasy psów zaprzęgowych posiadają cechy umożliwiające im życie w trudnych warunkach, dzięki specyficznej budowie ciała ograniczają do minimum straty ciepła i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu.

Z powodu niedostatecznych warunków śniegowych na części trasy, zawody odbędą się w formule 3-dniowej. Rozpoczną się w piątek – 8 stycznia etapem nocnym (ok.17.00), a zakończą 10 stycznia (niedziela).

Więcej informacji na stronach: www.htour.pl i www.borderrush.com

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1075
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group