Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5602
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykłe warsztaty z niezwykłymi mandalami

Niedziela, 13 września 2015, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Niezwykłe warsztaty z niezwykłymi mandalami
Fot. Archiwum
Czym są tajemnicze mandale? Jak się je wykonuje? Wszystkiego będzie można się dowiedzieć na warsztatach dla mam i dzieci „Niezwykła mandala”. Zajęcia odbędą się 19 września w godzinach 10:00 – 13:00 w salach jeleniogórskiego Osiedlowego Domu Kultury.

Uczestnicy będą tworzyć kilka rodzajów mandali m.in. mandalę relaksacyjną, koncentrującą a nawet jadalną. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Nosarzewska, która ukończyła wiele ciekawych kursów m. in.: „Arteterapię metodą Korart”, kurs „Mandala w procesie edukacji, terapii i rozwoju" czy ,,Psychologia pozytywna w rozwoju dziecka”.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akademia Rozwoju Rodziny - Mama, Tata, Dziecko". Liczba miejsc jest ograniczona, więc swoje uczestnictwo trzeba poprzedzić zapisem w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831.

A czym jest właściwie tajemnicza mandala? Jest to rysunek na planie koła oraz technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Sama nazwa mandala oznacza "koło życia, cały świat, święty krąg". Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali naturalnie wyrównuje oddech, odrywamy się od osaczających nas myśli i stresu, odnajdujemy wewnętrzny spokój. Dzieci podczas pracy z mandalą wyciszają się i uspokajają, uwalniając się tym samym od różnego rodzaju lęków i niepokojów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1201
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group