Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10940
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Niezwykła noc” i Wielkanocy moc

Środa, 31 marca 2010, 14:32
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 23:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Niezwykła noc” i Wielkanocy moc
Fot. TEJO
Dzisiaj, w przeddzień rozpoczęcia Triduum Paschalnego i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, pierwszoklasiści z „siódemki” na szkolnej scenie odegrali inscenizację wielkanocną pt. „Niezwykła noc”.

Spotkania wielkanocne w Szkole Podstawowej nr 7 stały się tradycją placówki. Przy świątecznym stole zgromadzili się nauczyciele, pracownicy administracyjni i emeryci. Uczniowie z klasy pierwszej pod czujnym okiem Piotra Grosmana przygotowali na tę okoliczność występ artystyczny.

Ubrane odświętnie dzieci zaśpiewały piosenkę z muzyką i ze słowami Roberta Friedricha „Moje serce śpi”, w której została podjęta próba przedstawienia w obrazowy sposób natury relacji międzyludzkich i szukania odpowiedzi na pytanie, gdzie odnaleźć miłość i przebaczenie. Następnie mali aktorzy przekonywająco deklamowali przygotowane wiersze o zmartwychwstaniu Chrystusa.

Na zakończenie inscenizacji w atmosferze tryumfu i nadziei zabrzmiały dźwięki śpiewanej przez pierwszaków jednej z najpiękniejszych pieśni rezurekcyjnych ks. Michała Marcina Mioduszewskiego „Zwycięzca śmierci”. Z tą tradycyjną polską pieśnią o dostojnej melodii z 1837r., uczniowie przybliżyli publiczności teologiczną prawdę o tajemnicy odkupienia: "kamień odrzucony stał się fundamentem".

Dorosła widownia z życzliwością przyjęła przekazywane treści z długo niemilknącymi oklaskami, a w oczach wielu pojawiły się łzy wzruszenia. W podziękowaniu za występ czekał na młodych wykonawców słodki poczęstunek od dyrektor szkoły Elżbiety Rybak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group