Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9813
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niezapomniany solidarnościowy koncert

Niedziela, 5 września 2010, 8:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 września 2010, 13:09
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Niezapomniany solidarnościowy koncert
Fot. T. Raczyński
Niezapomnianym koncertem zespołu „Lombard” uczczono w Jeleniej Górze 30. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Wydarzenie – wzbogacone o projekcje multimedialne – na długo zapadnie w pamięć nie tylko fanom kultowej grupy.

Po godzinie 18:00 rozpoczął się pierwszy koncert pt. „Piosenki wolności”. Jacek Szreniawa wraz z zespołem w składzie: Piotr Michalak , Janusz Lewandowski i Zbyszek „Lewandek” Lewandowski. Muzycy rozgrzali zziębniętą publiczność piosenkami, które swoim tekstem i rokiem powstania odnosiły się bezpośrednio do tamtych czasów. Zgromadzonym bardzo podobał się nowy aranż i wykonanie piosenki Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”.

Później na scenie pojawili się zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Lenard i przewodniczący NSZZ Solidarność Franciszek Kopeć. Obaj zwrócili uwagę na to jak duże zmiany przyniosła ze sobą Solidarność. Przyszedł w końcu czas na oczekiwaną gwiazdę wieczoru: zespół Lombard. Występowi zespołu towarzyszył pokaz multimedialny wg scenariusza oraz reżyserii Marty Cugier i Grzegorza Stróżniaka.

Połączenie obrazu i dźwięku przedstawiło historię Polski od roku 1981 do czasów obecnych. Na początku zrobiło się podniośle, ponieważ zabrzmiał nasz hymn. Następnie przyszedł czas na zabawę z muzykami. Porwali oni publiczność grając swoje największe hity. Koncert i prezentacja zrobiły bardzo duże wrażenie na słuchających i oglądających. Choć zespół Lombard wielu może kojarzyć się z Małgorzatą Ostrowską, to można śmiało powiedzieć, że nowa wokalistka Marta Cugier odnalazła się w repertuarze i zespole. Imprezę zorganizowało Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Od godzin popołudniowych zgromadzonym w Rynku rozdawano rozmaite gadżety z logo Solidarności oraz okolicznościowe wydawnictwa. Jeleniogórski Dom Numizmatyczny prezentował i sprzedawał dukata miejskiego. Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki promowało książkę pt. „A w sercu Polska”. Książka zawiera wiersze, eseje i zdjęcia odnoszące się do tamtych czasów. Można było uzyskać autografy autorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group