• Zalogowanych: 23

Nieudany początek półfinału

Wiadomości: Polska
Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Od wysokiej porażki rozpoczęły swoje występy w rozgrywanym w Głuchołazach półfinale Mistrzostw Polski juniorek w koszykówce zawodniczki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra ulegając KKS Olsztyn 73:119.

Mecz ustawiła bardzo wysoko przegrana przez jeleniogórzanki pierwsza kwarta – 21:43. Zawodniczki z Olsztyna od początku zmagań zagrały agresywną obroną na całym boisku czym wymusiły na Karkonoszach całą serie strat i błędów. W kolejnych kwartach przewaga olsztynianek, dysponujących znacznie dłuższą ławką od MKS MOS, stale rosła i po 40 minutach wyniosła aż 46 punktów. W końcówce zmagań aż trzy zawodniczki Karkonoszy „spadły” z parkietu za pięć fauli, a jedna z liderek zespołu Marzena Kowalczyk grała z kontuzją nogi.

<b>KKS Olsztyn – MKS MOS Karkonosze 119:73 (43:21, 25:14, 29:18, 22:20)</b>
<b>MKS MOS:</b> Sawicka 20, Kowalczyk 16, Pawlukiewicz 11, Nowicka 8, Kowiel 7, Foitzik 6, Dudek 3, Skoczylas 2, Jaworowska, Chwedorowicz.