Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3909
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nietypowa inauguracja roku szkolnego w SP13

Niedziela, 4 września 2016, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko/Org
Jelenia Góra: Nietypowa inauguracja roku szkolnego w SP13
Fot. Archiwum Szkoły
Śpiewająco rozpoczęła rok szkolny 2016/2017 jeleniogórska Trzynastka. Po oficjalnych przemówieniach Jerzego Łużniaka – zastępcy prezydenta miasta Jeleniej Góry oraz dyrektorki szkoły Barbary Marszałek–Szurek na uczniów i rodziców czekała spora niespodzianka. Piosenkę o szkole odśpiewali przedstawieni wcześniej indywidualnie nauczyciele, którzy stworzyli niezwykle radosny zespół.

O bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych, napiętym kalendarzu wydarzeń szkolnych, licznych konkursach czekających na uczniów oraz właśnie zespołowej pracy opowiadała wcześniej dyrektor szkoły. Najbliższe dwa wydarzenia to udział w akcji Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Gościem szkoły był aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze Robert Dudzik, który wspólnie z kierującą placówką odczytał rozdział pt. „Winicjusz i Ligia - odcienie miłości” - o akcji poinformujemy w osobnym artykule. Natomiast jak na „Trzynastkę” przystało, 13 września szkoła weźmie udział w projekcie Europejski Tydzień Sportu poprzez organizację ciekawej akcji „Trzynastka mierzona kilometrami”.

Społeczność szkolna została ponadto poinformowana o odebraniu 3 sierpnia podczas uroczystej gali z okazji Święta Policji Złotego Certyfikatu „ Bezpieczna przestrzeń szkolna”. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego wyróżnienia oraz podkreśliła, że nagroda ta mobilizuje do podejmowania kolejnych działań w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Największym zaskoczeniem był prezent powitalny dla najmłodszych uczniów- każdy pierwszoklasista został przedstawiony i zaproszony na środek, gdzie otrzymał z rąk zastępcy prezydenta miasta Jerzego Łużniaka chustę z logo szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group