Krosno: Niestety, Sudety uległy wiceliderowi

Niedziela, 23 listopada 2008, 20:44
Aktualizacja: Wtorek, 25 listopada 2008, 16:02
Autor: JEN
Nasi koszykarze na trudnym terenie wicelidera rozgrywek o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn przegrali w Krośnie z miejscowym MOSiR trzema punktami.

Jak powiedział asystent trenera – Artur Czekański - naszym koszykarzom zabrakło szczęścia i skuteczności w najważniejszych momentach przy rzutach z dystansu i spod kosza oraz obiektywnego sędziowania.

Na 5 sekund przed końcową syreną Rafał Niesobski nie mógł wykonać rzutu za 3 pkt., bo miał „szlaban” na rękach, na co sędziowie nie zareagowali. Trudno więc było walczyć z tyloma przeciwnościami losu, by wygrać to spotkanie – zakończył szkoleniowiec Sudetów.

Choć nasi koszykarze pierwszą kwartę przegrali 17:23 i na początku drugiej części gry ulegali aż 17:26, to od tego momentu podkręcili tempo i zwiększyli skuteczność, dzięki czemu gospodarze wygrywali tylko: 31:29.

Trzecia kwarta była popisem jeleniogórzan, którzy tę odsłonę gry wygrali 22:11 i po 30 minutach objęli prowadzenie: 54:48. Skutecznością w zdobywaniu punktów popisywali się: Mariusz Matczak i Rafał Niesobski, który po rozpoczęciu ostatniej części gry popisał się skuteczną akcją 2+1 i zrobiło się: 57:48 dla gości.

Jeszcze na dwie minuty przed końcową syreną jeleniogórzanie prowadzili 64:59. Niestety potem koszykarzom Sudetów zabrakło skuteczności przy rzutach z dystansu i gospodarze dogonili przyjezdnych. Jeszcze na 2 min. przed końcową syreną było: 68:68, po skutecznym rzucie Krzysztofa Samca. Potem jednak opanowali grę miejscowi i po rzucie Piotra Pluty (zdobył w sumie 30 „oczek”) oraz osobistym Krzysztofa Kalinowskiego gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Mogło być inaczej, ale na 4 sek., przed końcową syreną, o czym wspominaliśmy na wstępie miejscowi nie dopuścili w nieprzepisowy sposób na rzut za 3 pk. Rafaławi Niesobskiemu i „było po jabłkach”.