Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3750
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Niespokojny majowy weekend

Sobota, 5 maja 2012, 6:28
Aktualizacja: 6:28
Autor: Angela
Od początku majowego weekendu policjanci zatrzymali 41 nietrzeźwych, ukarali mandatami 220 kierowców, w tym 25 motocyklistów, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 41 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne pojazdów.

Na jeleniogórskich drogach doszło do dwóch wypadków oraz 30 kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu.

Wzmożone działania kontrolne policji związane z długim weekendem będą prowadzone do siódmego maja br. Policjanci przez cały czas zwracają szczególną uwagę na: trzeźwość, prędkość, stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa czy nierozmawianie przez telefony komórkowe.

- W związku ze wzmożonym ruchem jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group