Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2942
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nieruchomości pod młotek

Sobota, 29 marca 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nieruchomości pod młotek
Fot. TEJO
Miasto chce pozbyć się gruntów i gmachów, aby podreperować komunalne finanse. Po raz kolejny na przetarg zostanie wystawiony dom handlowy przy ulicy Długiej. Inwestorzy z grubym portfelem będą mogli kupić kilka atrakcyjnych gruntów oraz lokali.

Miejsc do zabudowania w Jeleniej Górze wciąż jest sporo. Część z nich wykupiono, ale na placach nie dzieje się nic. Czy to się zmieni? Nie wiadomo. Wiadomo, że na nowego właściciela czekają działki w centrum miasta (między innymi w al. Wojska Polskiego i przy ulicy Zamenhoffa), jak i w Cieplicach (ul. Zielona, Wolności, Jagiellońska). Miasto chce także spieniężyć działki blisko al. Jana Pawła II.

Po raz kolejny majętne osoby mogą zainteresować się przetargiem na jeden z najpiękniejszych budynków Jeleniej Góry, secesyjny dom handlowy przy ulicy Długiej. Pochodzący z początku ubiegłego wieku gmach, zwany popularnie Domem Dziecka, na początku lat 90. kosztownym remontem uratowano przed śmiercią techniczną. Jednak do dziś nie jest w pełni wykorzystany. Handlowcom nie opłaca się dzierżawić stoisk ze względu na wysokie czynsze. Część gmachu pozostaje niewykorzystana.

W sumie do kasy miasta może wpłynąć nawet 17 milionów złotych, o ile wszystkie transakcje uda się przeprowadzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group