Czytających: 11946

Jelenia Góra: Niepokonane liderki II ligi

Niedziela, 6 marca 2022, 9:25
Aktualizacja: 9:28
KS Wichoś Jelenia Góra rozegrał w tym sezonie 14 spotkań w II lidze i wszystkie wygrał. Awans na zaplecze ekstraklasy staje się coraz bardziej realny...

Pierwsza kwarta była wyrównana, dopiero w końcówce - od stanu 13:15, jeleniogórzanki zdobyły 7 punktów z rzędu i po 10 minutach było 20:15. W drugiej kwarcie jeleniogórzanki powiększyły przewagę do 13 "oczek" i na przerwę schodziły przy stanie 40:27. Różnica pomiędzy obiema drużynami zaznaczyła się jeszcze bardziej po przerwie. Ostatecznie Wichoś zwyciężył 90:49. Najskuteczniejsza w zespole z Zabobrza była Martyna Koc (29 pkt.). Z kolei 16 punktów na swoim koncie zapisała wczorajsza jubilatka - Małgorzata Myćka. Warto też odnotować udany występ Mai Śmigaj (rocznik 2005), która zdobyła 9 pkt.

KS Wichoś Jelenia Góra - MUKS II Poznań 90:49 (20:15, 20:12, 23:11, 27:11)

Wichoś: Koc 29, Myćka 16, Karaś 13, Lorenz 12, Śmigaj 9, Feja 7, Klementowska 4, Szewczuk, Kwietoń, Prokop.
MUKS: Malchrowicz 14, Wartecka 12, Bladocha 8, Szymańska 6, Jóźwiak 6, Begier 3, Kapitan, Głowacka.

Kolejny mecz Wichosia w sobotę (12.03, godz. 13:30) w sali SP 11, a rywalem będzie Lider Swarzędz.