Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9504
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niepełnosprawni z regionu walczyli w Węgierskiej Górce

Środa, 16 września 2015, 8:14
Aktualizacja: Czwartek, 17 września 2015, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niepełnosprawni z regionu walczyli w Węgierskiej Górce
Fot. Użyczone
W dn.4–6 września w Węgierskiej Górce (koło Żywca) odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego, który był też eliminacją do Mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało ok. 60 zawodników niepełnosprawnych w odpowiednich grupach startowych według schorzeń. Nie zabrakło jeleniogórzan.

Nasz Klub reprezentowało 5 osób, byli to: Adam Prutis w grupie wózkowiczów (V gr.), Marek Beszczyński w grupie niedowładów rąk i nóg (gr. VI), Andrzej Krawiec w grupie niedowładów rąk (gr. IX), Lucyna Małek w grupie niedowład nóg (gr. VI) oraz Wiktor Żuryński – opiekun, zawodnik (gr. VIII) niedowład nogi. W pierwszym dniu odbyła się gra drużynowa, gdzie wystąpiło 10 drużyn. Zespół musi się składać z kobiety, wózkowicza oraz dwóch zawodników grupy VI – X. Nasi zawodnicy walczyli ambitnie, zajęli 8. miejsce.
Zwyciężyła ekipa z Wrocławia (aktualny Mistrz Polski) przed Łodygowicami i Skierniewicami. Udane występy zaliczyli nasi zawodnicy, z których punktowali m.in. Adam Prutis i Lucyna Małek, ale to nie wystarczyło na lepsze miejsce.

W niedzielę (6.09) odbyły się gry indywidualne "OPEN" . Bardzo dobrze zagrał Adam Prutis w grupie wózkowiczów dochodząc do półfinału, gdzie przegrał z mistrzem Polski Danielem Staszakiem z Wrocławia - wygrał on finałowy pojedynek z zawodnikiem ze Skierniewic. Prutis ostatecznie zajął czwarte miejsce. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Lucynę Małek wśród kobiet, ósme miejsce zajął Marek Beszczyński, dwunaste Andrzej Krawiec, którego stać na lepsze występy.

- Ogólnie należy stwierdzić, że nasi zawodnicy nieźle startowali, co może skutkować dobrymi wynikami na zawodach Mistrzostw Polski, które odbędą się w listopadzie 2015 r. w Zielonej Górze. Sekcja tenisa stołowego zaprasza wszystkich chętnych gry do naszego Klubu (tel. 601 95 25 60 ), zawodnicy trenują w sali Przedsiębiorstwa "SIMET' S.A., który nas sponsoruje, za co bardzo dziękujemy – powiedział Wiktor Żuryński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group