Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8332
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Niepełnosprawni też bawią się świetnie

Niedziela, 29 czerwca 2008, 7:29
Aktualizacja: 8:20
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Niepełnosprawni też bawią się świetnie
Fot. Mar
Spotkali się w piątek w Kaczorowie, gdzie na wolnym powietrzu rozgrywano konkursy, na przykład w trafianiu piłką do celu. Była też zabawa i konkurs miss lata. Zebrani zdecydowali, że zaszczytny tytuł trafi w ręce Anny Połubek. Zwyciężczyni została obdarowana wiankiem z letnich kwiatów.

Wszystko działo się podczas tradycyjnej biesiady organizowanej przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem. Jego członkowie na każdym kroku udowadniają, że nie poddają się ułomnościom i potrafią się cieszyć jak ci, z którymi los obszedł się łaskawie.

– Co roku spotykamy się w czerwcu na wspólnym biesiadowaniu, żeby podziękować naszym darczyńcom i członkom towarzystwa za działania na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedział Leszek Karbowski, prezes oddziału terenowego w Jeleniej Górze Towarzystwa Walki z Kalectwem.

– Nasi członkowie wzięli już udział w dwóch turnusach rehabilitacyjnych, jakie co roku organizujemy w Międzywodziu – mówił Leszek Karbowski. Na przełomie maja i czerwca pojechało tam osiemdziesięciu niepełnosprawnych.

Gościem piątkowego pikniku był również prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski – Miasto popiera działania towarzystwa, które robi bardzo wiele dla poprawy sytuacji tego często zapominanego środowiska – powiedział uczestnikom spotkania szef Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group