Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6305
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni ruszą na podbój Toskanii

Poniedziałek, 3 października 2011, 8:37
Aktualizacja: 11:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni ruszą na podbój Toskanii
Fot. .....
Czterdziestu dwóch niepełnosprawnych zrzeszonych w Towarzystwie Walki z Kalectwem siódmego października wyjeżdża na dziesięciodniową wycieczkę do Toskanii. Będzie to 12. tego typu wyjazd niepełnosprawnych, którzy w poprzednich latach zwiedzili już: Paryż, Rzym, Wiedeń, Barcelonę, Ateny, Brukselę, Stambuł, Caprie, Tunis, i Istrię. Dla uczestników to coś więcej niż zwykły wypoczynek.

To szansa wyjścia przełamania własnych barier, wyjścia z monotonii codziennego życia. – Udział osób niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami we wspólnej wycieczce ma wielki wpływ na podnoszenie ich wiary w siebie, sprawdzenie się w odmiennej scenerii. Daje też szansę wyjścia z osamotnienia i nawiązania nowych przyjaźni i więzi. Aktywność turystyczna wspomaga również proces podnoszenia sprawności i wydolności fizycznej do takiego poziomu, by ludzie stali się w pełni samodzielni – tłumaczy Leszek Karbowski, prezes zarządu Oddziału Terenowego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze.

Uczestnicy wyjadą do Włoch z jeleniogórskim biurem podróży „AS-tur” w najbliższy piątek (07.10) o godz. 17.00. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwała przewodniczka Agnieszka Paciorkowska, a nad całością, Anna Karbowska.

W programie wycieczki zaplanowano pobyt w uzdrowisku Montacatini Terme w samym sercu Toskanii, autokarową wycieczkę nad Morze Liguryjskie, spacer po centrum miasta La Spezzi, wyjazd do Pizy i zwiedzanie Pałacu Cudów, Katedry, Babtysterium oraz słynnej Krzywej Wieży. Uczestnicy zwiedzą też Lucca, rodzinne miasto Giacomo Pucciniego, popłyną na największą z wysp toskańskich – Elbę, miejsce zesłania Napoleona. Zwiedzą też Sienę, Rimini, San Marino oraz Veronę.

Wycieczkę udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu z datków z jednego procenta podatku dochodowego oraz finansowemu wsparciu PPU „Proinwal”, Przedsiębiorstwu „Simet”, Prywatnemu Centrum Kształcenia Kadr, WTZ przy TWK oraz Oddziałowi Terenowemu TWK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group