Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9387
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niepełnosprawni adepci aktorstwa na scenie

Niedziela, 24 marca 2019, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 9:25
Autor: Manu
Region: Niepełnosprawni adepci aktorstwa na scenie
Fot. Organizator
W pierwszy dzień wiosny (21.03), w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, czyli Dnia Kolorowej Skarpetki, a także z okazji Światowego Dnia Teatru Lalek, w sali widowiskowej Miasta Wojcieszów już po raz trzynasty miał miejsce Regionalny Konkurs Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek pt.: “Mądre bajki z całego świata”. Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie.

Swoje inscenizacje wystawili młodzi artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świerzawy i Wojcieszyna, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kamiennej Górze oraz gospodarze wydarzenia, czyli dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie.

Nad całym konkursem patronat honorowy objął Piotr Konieczyński, na co dzień aktor jeleniogórskiego Teatru im. Kamila Cypriana Norwida, serdeczny przyjaciel imprezy, który był przewodniczącym jury. Ponadto w komisji konkursowej znaleźli się: Zbigniew Pietruszka, wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie - Romuald Łaski oraz Mariola Karwan, wizytator Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu - oddziału w Legnicy, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone za swój występ, a jury przyznało wyróżnienie wykonawcom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze (przy ul. Kruszwickiej) za przedstawienie “Życie to nie bajka”, zrealizowane w nowatorski sposób, przy użyciu lamp ultrafioletowych.

“Życie to nie bajka” dostarczyło widowni wspaniałych estetycznych wrażeń. A nagrody specjalne trafiły do Wiktorii i Łukasza, najlepszych aktorów, których radość z wyróżnień była nieoceniona. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła też grupa teatralna z tego samego jeleniogórskiego ośrodka (przy ul. Wolności), która zaskoczyła widownię wspaniałą scenografią dopieszczoną w najmniejszych szczegółach – relacjonuje Beata Musialik, jedna z organizatorek imprezy.

Podczas imprezy można było podziwiać wystawę prac ceramicznych wykonanych podczas warsztatów prowadzone przez Bogusławę Rudnicką z galerii “Pod Aniołem” w Dobkowie. Spotkanie było również podsumowaniem i zakończeniem projektu z Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiechów, Banku Santander pt.: “Mądre bajki z całego świata”. Poczęstunek dla uczestników i gości przygotowali rodzice dzieci oraz Cukiernia Kraina Ciast-Pan Tomasz Ratajski.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to wielki teatralne święto serdecznie dziękujemy, aktorom gratulujemy wspaniałych występów, publiczności dziękujemy za przybycie i do zobaczenia z rok! – podsumowuje Beata Musialik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group