Czytających: 8361

Jelenia Góra: Niemki również mocniejsze

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 10:01
Aktualizacja: 10:01
Kolejny sparing szczypiornistek Karkonoszy Jelenia Góra za nami. Tym razem podopieczne Dili Samadovej musiały uznać wyższość ekipy z 2. Bundesligi - HC Roedertal. Mecze towarzyskie z mocnymi rywalkami z zagranicy są okazją do testowania różnych ustawień i zgranie z nowymi zawodniczkami oraz juniorkami.

Pierwsza połowa była wyrównana do 18. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 10:10. Następnie 4 gole z rzędu zdobyły Niemki i do przerwy utrzymały czterobramkowe prowadzenie (14:18). Po zmianie stron wynik nie wyglądał źle do 52. minuty - wówczas na tablicy wyników było 22:27, ale ponownie przestój w grze zanotowały jeleniogórzanki. Szczypiornistki Roedertal zdobyły 6 goli z rzędu (22:33), a ostatnie dwa trafienia były dziełem miejscowych i skończyło się rezultatem 24:33.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - HC Roedertal 24:33 (14:18)

Karkonosze: Prudzienica, Wierzbicka - Kowalska 8, Kobzar 5, Jesionek-Wróblewska 2, Przystalska 2, Gałuszka 2, Załoga 2, Pędziwiatr 1, Gabryś 1, Jasińska 1.

W następny weekend Karkonoszy zagrają na silnie obsadzonym turnieju w czeskiej Pradze. W poniedziałek (23.08, godz. 17:00) przy Złotniczej zmierza się z drugoligowcem ze Słupska.