Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14201
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Niemieccy strażacy pomagali Polakowi

Poniedziałek, 15 marca 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
REGION: Niemieccy strażacy pomagali Polakowi
Fot. Policja
Policja w Zgorzelcu przekazała dyplom podziękowania na ręce brygadiera Urlicha Pieringa, zastępcy komendanta Zawodowej Straży Pożarnej w Görlitz (RFN), za udzielenie niezwłocznego specjalistycznego wsparcia technicznego w czasie akcji ratowniczej.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lutego, kiedy na jednym z osiedli mieszkaniowych w Zgorzelcu pewien mężczyzna postanowił popełnić samobójstwo skacząc z siódmego piętra. Na miejsce udali się policjanci, strażacy i zespół negocjatorów. Okazało się jednak, że w wyposażeniu polskich ratowników nie było skokochronu. Gumowy materac dostarczyli strażacy zza Nysy. Sprzętu nie wykorzystano, bo wcześniej policjanci skłonili desperata, aby zaniechał samobójczego kroku.

Uroczystość podziękowania niemieckiemu koledze - strażakowi, odbyła się na terenie jednostki straży pożarnej w Zgorzelcu. Podziękowanie za sprawnie przeprowadzoną akcję ratowniczą, otrzymał kilka dni wcześniej, również komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu mł. bryg. Bernard Szabłowski.

– Międzynarodowa współpraca i pomoc służb ratowniczych, szczególnie na terenie powiatu zgorzeleckiego (styk trzech granic), jest coraz częstszym, ważnym elementem egzystencji transgranicznej i zaczyna przynosić wymierne efekty dla dobra ogółu mieszkańców – zauważa Antoni Owsiak, rzecznik policji w Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group