Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Niemiec na polskim kazaniu

Niedziela, 21 marca 2010, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Niemiec na polskim kazaniu
Fot. Karolina
Podczas inauguracyjnej uroczystości obchodów 50. rocznicy nadania praw miejskich Szklarskiej Porębie doszło do zabawnej sytuacji z udziałem niemieckich delegatów z partnerskiego miasta Bad Harzburg.

Sytuację opisał baczny obserwator, obdarzony dużym poczuciem humoru biskup legnicki ks. Stefan Cichy,
Były przemówienia gospodarzy miasta, wykłady o drogach do miejskości Szklarskiej Poręby i pierwszych dniach samorządności, następnie wystąpienia gości, w tym dwóch marszałków. Przemówieniom, życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Atmosfera pełna powagi i skupienia dodatkowo została spotęgowana dramatycznym wystąpieniem Piotra Kaczmarskiego, sekretarza LOT-u wieszczącego fiasko budowy nowego wyciągu na Szrenicę z powodu nieustępliwości nadleśnictwa.

Nadszedł czas na wystąpienie szefa delegacji niemieckiej z partnerskiego miasta Bad Harzburg. Pan Wolfgang Kulig wszedł na mównicę i po pozdrowieniu gospodarzy i gości, rozpoczynając przemówienie słowami: –Tylu podniosłych wystąpień dziś tu wysłuchałem, nic z tego nie zrozumiałem, ale wszystko bardzo mi się podoba” – wywołał głośny śmiech sali i rozluźnił atmosferę – zauważył ks. bp Stefan Cichy, biskup legnicki

Wbrew pozorom, delegacja niemiecka przyjechała wraz ze swoim tłumaczem, który cały czas siedział tuż obok. Byli jednak w pierwszym rzędzie i tłumaczenie na żywo nie było możliwe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
213
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group