Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2899
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niemcy porwali własne dzieci, by uciec przed wyrokiem sądu

Piątek, 24 października 2008, 14:53
Aktualizacja: Sobota, 25 października 2008, 8:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niemcy porwali własne dzieci, by uciec przed wyrokiem sądu
Fot. Archiwum
Małżeństwo z dwojgiem dzieci z Niemiec przespało się i jadło posiłki w dwóch hotelach nie zapłaciwszy za usługę. Powiadomiona policja zatrzymała cudzoziemców. Okazało się, że niemiecki sąd pozbawił mężczyznę i kobietę praw rodzicielskich, a małżonkowie uciekli ze swojej ojczyzny.

Wczoraj właściciel hotelu powiadomił policję, że przebywająca u niego od kilku dni niemiecka rodzina chce wyjechać nie płacąc za pobyt i wyżywienie. Rachunek opiewał na kwotę blisko 5000 zł. W podobny sposób małżeństwo wyłudziło usługi hotelowe w jednym z hoteli w Szklarskiej Porębie. Nie zapłacony rachunek za kilkudniowy pobyt wynosił ponad 2000 zł.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że dzieci, towarzyszące małżeństwu były brudne i zaniedbane. Jak na tę porę roku dzieci były bardzo lekko ubrane, co wzbudziło zaniepokojenie funkcjonariuszy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Jak się później okazało, niemieckie małżeństwo uciekło ze swojego kraju, aby uniemożliwić wykonanie wyroku Sądu Rodzinnego, na mocy którego zostali oni pozbawieni praw rodzicielskich. Syn i córka mieli trafić do jednej z placówek opiekuńczych.

Obywatele Niemiec zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a dzieci w trafiły do jednej z jeleniogórskich placówek opiekuńczych. Rodzicom za popełnione w Polsce przestępstwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu powiadomiono Konsulat Republiki Federalnej Niemiec, a jego służby w przyszłym tygodniu mają zająć się dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group