Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niemal pięćdziesiąt ulic jeszcze w tym roku do remontu

Piątek, 21 czerwca 2013, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2013, 8:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Niemal pięćdziesiąt ulic jeszcze w tym roku do remontu
Fot. mea
Dwadzieścia dwie ulice zostaną całkowicie odtworzone, a dwadzieścia dziewięć częściowo po budowie i modernizacji sieci wodno–kanalizacyjnej. To inwestycja w ramach dużego projektu spółki Wodnik „Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej aglomeracji Jelenia Góra”, którego wartość to około 100 mln zł. Niemal 53 procent tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na projekt składa się osiem zadań, które obejmują wybudowanie niemal 40 km kanalizacji sanitarnej i 25 km wodociągowej oraz odtworzenie uszkodzonych dróg. Całość zakończy się w 2014 roku.

- O łącznej kwocie, na którą wykonane zostaną remonty jeleniogórskich dróg mówić jeszcze nie można, ale z pewnością będą to milionowe kwoty – informował wczoraj (20.06) prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.

Obecnie odtworzone już zostały w całości ulice: Książęca, Sowińskiego, Mieszka I, Cmentarna i Daniłowskiego. W trakcie odtwarzania są: Sprzymierzeńców, Spokojna, Dworcowa, Zjednoczenia Narodowego, Hirszfelda. Przygotowywane są: Harcerska, Panieńska i Ludowa. W lipcu całkowicie odtworzone będą: Oskara Langego, Warszawska, Os. Żeromskiego, w sierpniu: Os. Pomorskie, Ogrodowa, Zamkowa i Młyńska. Do końca tego roku wykonany zostanie też I etap Chałubińskiego i Domejki, a na rok przyszły zaplanowano tylko II etap Chałubińskiego i ulicę Heweliusza.

Częściowy remont przeszły już lub przejdą: Nadbrzeżna, Karola Miarki, Okopowa, Osiedle Robotnicze, Świętojańska, Polna, Kolejowa, Tetmajera, Wolności, Rodzinna, Powstańców Wielkopolskich, Drzymały, Objazdowa, Złotnicza, Pijarska, Kilińskiego, Sobieszowska, Marcinkowskiego, Przechodnia, Cicha, Cieplicka. W przygotowaniu są: Makuszyńskiego, Francuska, Zgorzelecka, Maruszarzówny. W lipcu remontowane będą ul. Jagiellońska i Konfantego, w sierpniu: Dolnośląska i Kamiennogórska, a w roku 2014: Bronka Czecha i Karkonoska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
577
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group