Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4378
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nieletni złodziej „zdrapywacz” w rękach policji

Sobota, 23 lutego 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: carioca
Nastolatek włamywał się do placówek handlowych, pojazdów oraz usiłował skraść samochód osobowy. Wśród skradzionych przez 16–latka rzeczy były loteryjne zdrapki, w których sprawca szukał wielkiej wygranej. Młodego przestępcę zatrzymali stróże prawa.

Złodziejaszek działał w Zgorzelcu. Tam przez trzy tygodnie lutego doszło do włamań do kilku obiektów w tym: sklepu komputerowego, do kolektury LOTTO oraz do kiosku. Policjanci podczas pracy operacyjnej wytypowali potencjalnego sprawcę.

Typ okazał się trafiony. Policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Sulików. Podczas przeszukania pokoju chłopca policjanci znaleźli czytnik kart USB, loteryjne zdrapki, filmy DVD oraz art. spożywcze: batony, wafelki, mentosy.

Jak ustalili policjanci chłopiec najpierw 15 lutego włamał się do sklepu komputerowego, a 3 dni później usiłował włamać się do samochodu marki Polonez. W tym samym czasie włamał się do jednej z kolektur LOTTO skąd skradł loteryjne zdrapki.

Jeszcze tej samej nocy 16-latek dostał się do kiosku Ruchu kradnąc słodycze i erotyczne czasopisma. Swój przestępczy proceder kontynuował 20 lutego, kiedy to usiłował skraść samochód marki Opel Kadett. Skradzione przedmioty, a szczególnie loteryjne zdrapki wykorzystywał do swoich celów, szukając w nich wysokiej wygranej.

Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie małoletniego złodzieja. Najsurowszą karą, jaka może go spotkać, jest umieszczenie w domu wychowawczym.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group