Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3415
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Nieletni włamywacze podpalacze

Środa, 9 stycznia 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Trzech siedemnastolatków włamało się do budynku gospodarczego ośrodka wczasowego. Aby zatrzeć ślady przestępstwa, młodzi ludzie podpalili go w celu zatarcia śladów swojego czynu. Spaliły się, między innymi, i cały sprzęt gospodarstwa domowego. Sprawcy odpowiedzą przed sądem jak dorośli. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Leśnej. Jeden z wędkarzy powiadomił policjantów o płonącym budynku gospodarczym na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Baworowa” w miejscowości Stankowice– Sucha.

Z przekazanej przez wędkarza informacji wynikało, że sprawcami podpalenia mogą być trzej młodzi mężczyźni widziani w okolicy miejsca pożaru, którzy biegiem uciekali w kierunku tamy na jeziorze Czocha. W pogoń ruszyli policjanci.
Uciekając przed policjantami chłopcy ukryli się we wnęce skarpy skalnej przy zakładzie Baworowo. Tam tez zostali zatrzymani Każdy z nich miał ukończone 17 lat.

– Policjanci ustalili, że chłopcy poprzedniego dnia wybili szybę w drzwiach budynku gospodarczego. Następnego dnia ponownie przyszli w to miejsce, weszli przez wybite okno do wnętrza budynku, skąd zabrali przewody elektryczne, które schowali w pobliskich krzakach. Następnie wrócili na miejsce. Chcąc zatrzeć ślady popełnionego przestępstwa podpalili budynek – poinformował nadkom. Ryszard Podbucki z KMP w Lubaniu Śląskim.

Sprawcy przyznali się do włamania do budynku i jego podpalenia. Szczegółowo opisali sposób działania. W wyniku podpalenia całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy i znajdujące się w nim kajaki, rowery wodne, sprzęt AGD w postaci lodówek i zamrażarek oraz wyposażenie baru.

Zatrzymanym grozi kara więzienia od roku do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group