Poniedziałek, 22 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Nielegalny tytoń został przejęty na autostradzie

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili 1,8 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

reklamy
reklamy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie transport 1800 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 908 tysięcy złotych. Przewoźnik nie zgłosił przewozu towaru podlegającego monitorowaniu w systemie SENT. Za to przewinienie grozi mu kara grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych. W zatrzymanym pojeździe nie było również geolokalizatora. Za to 32-letni kierowca otrzymał mandat w wysokości 7 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka