Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8499
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielegalni cudzoziemcy zatrzymani

Wtorek, 17 czerwca 2014, 7:03
Aktualizacja: 7:04
Autor: SG
Region: Nielegalni cudzoziemcy zatrzymani
Fot. SG
Funkcjonariusze z Placówki w Jeleniej Górze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w miniony weekend pięcioro obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie pracowali przy zbiorze truskawek w powiecie świdnickim.

- W związku z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wobec pracodawców zostanie skierowany wniosek o ukaranie do właściwego sądu – informuje Katarzyna Kotopka-Łanda, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Dla cudzoziemców oznacza to opuszczenie naszego kraju i zakaz wjazdu na rok, jeżeli dobrowolnie wyjadą – dodaje.

Łącznie w miniony weekend strażnicy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 cudzoziemców. Jeden obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy z Legnicy pracował przy budowie domu jednorodzinnego na terenie powiatu legnickiego bez wymaganego oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy wydanego przez właściwego pracodawcę. Pozostali nielegalni cudzoziemcy, również Białorusini, zostali zatrzymani w Kudowie Zdroju, Poznaniu, Zgorzelcu i Kłodzku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group