Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6143
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Niedźwiedzia przysługa

Piątek, 10 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2007, 7:28
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Niedźwiedzia przysługa
Fot. Archiwum
Dziewięć milionów na promocję Dolnego Śląska.

Podatnicy zapłacą fortunę za przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, który przygotowuje jedną z najdroższych kampanii reklamowych regionu. Symbolem całego województwa ma być… niedźwiedź ze Ślęży.

Urzędnicy uznali, że ślężański symbol jest czytelnym i rozpoznawalnym logiem. Przedstawia kontur niedźwiedzia z krzyżem. Nawiązuje do rzeźby, którą na najwyższym wzniesieniu w okolicach Wrocławia, pozostawiły przed wiekami plemiona słowiańskie. Pierwsi mieszkańcy tych ziem czcili najprawdopodobniej słońce.

Niedźwiedź znajdzie się na plakatach i billboardach zachwalających Dolny Śląsk pozostałym regionom w kraju. Będzie też nakręcony film reklamowy, w którym wystąpi telewizyjna prezenterka Monika Richardson. Kampania oceniana jest jako najdroższa w Polsce.

Nie ma w niej mowy – przynajmniej na razie – o symbolice Karkonoszy ani regionu jeleniogórskiego, który w województwie dolnośląskim leży i raczej nie jest kojarzony z niedźwiedziem ze Ślęży.
Szklany wizerunek misia stoi co prawda w jeleniogórskim ratuszu, ale raczej nie wzbudza u nikogo emocji.

W minionej kadencji samorządu wrocławscy urzędnicy także nie skąpili pieniędzy na promowanie regionu. Wydano na to grube miliony złotych skupiając się głównie na zachwalaniu atrakcji Wrocławia i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group