Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2879
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedzielny wieczór z Pichlakiem

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 9:02
Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2018, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niedzielny wieczór z Pichlakiem
Fot. Przemek Kaczałko
Twórczość Kazimierza Pichlaka ma swoje stałe grono sympatyków, stąd w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, w niedzielny wieczór (17.02) zgromadził się komplet publiczności. W koncercie pt. "Żądz nie głusz" wzięli również udział Jacek Szreniawa i Jakub Olejnik.

Kazimierz Pichlak to doktor nauk medycznych, podróżnik, fotograf i poeta. To właśnie ostatnia z preferowanych przez niego profesji, była przewodnim wątkiem spotkania w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Wiersze prezentowane przez znanego lekarza dotyczyły relacji damsko-męskich, ale też odnosiły się do sytuacji i osób związanych z polityką. Kazimierz Pichlak nie kryje swoich poglądów politycznych, stąd stworzył utwory opisującego jego stosunek do przyrody i byłego ministra Jana Szyszko. Były też inne postacie z Wiejskiej, ale i – z okazji minionych Walentynek – wiele utworów o miłości i jej wielu twarzach.

Poezja Pichlaka była urozmaicona koncertem w wykonaniu Jacka Szreniawy (fortepian i wokal) oraz Jakuba Olejnika (kontrabas). Takie połączenie sprawiło, że publiczność miała okazję pośmiać się, ale też wysłuchać doskonałej muzyki lokalnych artystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group