Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5594
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedzielny poranek ze Złotą Kaczką

Niedziela, 8 listopada 2015, 16:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 16:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niedzielny poranek ze Złotą Kaczką
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze upłynął tym razem pod znakiem spotkania z bohaterami "Złotej Kaczki". Dzieci wraz z rodzicami odbyły kolejną podróż w świat bajek z muzycznym akcentem.

Opowieść o szewczyku Lutku, który pewnego dnia otrzymał od tytułowej złotej kaczki worek z dukatami, podobała się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Była to bajka pełna radości, zabawy, ale i z morałem, bowiem obdarowany Lutek, by móc zatrzymać skarb musiał wydać w ciągu jednego dnia wszystko co otrzymał, ale nie mógł się z nikim dzielić. Czas upływał, Lutek kupił sobie wiele rzeczy, na które nigdy wcześniej nie było go stać, ale pieniądze nadal były w sakiewce. Martwił się, że nie zdąży wydać wszystkiego, aż w końcu spotkał żebraka i postanowił oddać mu resztę pieniędzy. Gdy wróciła złota kaczka nakrzyczała na biednego Lutka, że nie dotrzymał umowy, ale szewczyk był zadowolony, że pomógł człowiekowi w potrzebie i żył długo i szczęśliwie.

Wspaniała bajka, z morałem, w sam raz dla dzieci – wyznała pani Anna, która regularnie bierze udział z córeczką w muzycznych porankach w Filharmonii. Dzieci rewelacyjnie zagrały, to wspaniałe, gdy możemy się bawić razem z naszymi maluchami – dodał pan Tomasz.

O wrażenia muzyczne zadbali: Katarzyna Długasiewicz (skrzypce), Michał Budzikowski (wiolonczela), Dariusz Motyka (klarnet), Jakub Nyc (instrumenty perkusyjne) oraz Dorota Błaszczyk (fortepian). Aktywnie w przedstawieniu brały udział dzieci z Chóru „Fismolki” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. S Moniuszki w Jeleniej Górze, a spotkanie poprowadziły Dominika Łukasiewicz i Agnieszka Gierus.

Kolejne spotkanie w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze już 6 grudnia o godz. 10:30 i 12:30. W Mikołajki dzieci spotkają się ze Śpiąca Królewną.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group