Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3336
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedzielny koncert organowy: Marcin Armański

Sobota, 9 sierpnia 2014, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Manu
Jelenia Góra: Niedzielny koncert organowy: Marcin Armański
Fot. Organizator
Jutro (w niedzielę, 10 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu XII Cieplickich Koncertów Organowych, podczas kolejnego wieczoru muzyki organowej i kameralnej na organach zagra kantor ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy Marcin Armański. Wstęp wolny.

Marcin Armański (ur. 5 czerwca 1983 r. w Kielcach) naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali. Absolwent kieleckiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu, kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie organów Juliana Gembalskiego.

Od 2007 roku pełni funkcję organisty i kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy, a od 2013 także organisty kościoła klasztornego Św. Józefa. Prowadzi także działalność pedagogiczną. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solista i kameralista.

Zajmuje się także rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych, wykonawstwem muzyki XIX wieku na fisharmonii artystycznej.

Jest kierownikiem artystycznym festiwali organowych na terenie Dolnego Śląska, m.in. w Jeleniej Górze-Cieplicach, Karpaczu i Kaczorowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group