Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2609
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Niedzielne zmagania na trasie Biegu Piastów

Niedziela, 2 marca 2014, 17:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2014, 22:00
Autor: red.
Polana Jakuszycka: Niedzielne zmagania na trasie Biegu Piastów
Fot. użyczone
Ponad trzy tysiące osób wzięło udział w Festiwalu Narciarstwa Biegowego – 38. Biegu Piastów, który przez 9 dni odbywał się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W ostatniej z kilkunastu konkurencji – niedzielnym biegu klasykiem na 8 km (zamiast planowanych 26 km) zwyciężyli Benjamin Seifert z Niemiec i Natalia Grzebisz z Siedlec.

W niedzielę 835 zawodnikom towarzyszyło słońce, które roztapiało przygotowaną wielkim wysiłkiem trasę. Zwycięzca finiszował po 24 minutach i 5 sekundach. Najlepszy Polak Bogusław Gracz był czwarty. Natalia Grzebisz na dotarcie do mety potrzebowała 29 minut i 13 sekund.

O niemal 24 minuty dłużej niż zwycięzca biegł 72-letni Walter Judka z Jeleniej Góry – jedyny zawodnik, który bierze udział w Biegu Piastów od pierwszej edycji tych zawodów w 1976 roku.

- Chylę czoła przed organizatorami ze Stowarzyszenia Bieg Piastów za to, że w tak ciężkich warunkach postarali się o przygotowanie tras na tak wysokim poziomie – komentował Walter Judka. - Jestem zadowolony ze swojego wyniku, jak i z tego, że pomimo ciężkich warunków nie było żadnych nieszczęśliwych wypadków

Swoją postawą usatysfakcjonowany był także jeleniogórzanin Tomasz Kałużny – najlepszy zawodnik z Dolnego Śląska.
- Z powodu kłopotów zdrowotnych od dwóch lat nie trenuję. To był mój pierwszy i ostatni start w tym sezonie. Płuc nie czuję – przyznał Tomasz Kałużny po zakończeniu rywalizacji.

- Najlepszą oceną organizatorów były uśmiechy i komentarze zawodników, którzy docenili wysiłek włożony w organizację biegu pomimo tak niekorzystnej sytuacji pogodowej – mówiła Dorota Dziadkowiec-Michoń, kiedyś wybitna biegaczka narciarska, a podczas Biegu Piastów sędzia główny i dodała - Zaskoczona jestem bardzo wysoką frekwencją. Sporo zawodników przepisało się wprawdzie na Bieg Piastów w 2015 roku, ale wielu jednak nie poddało się. Uwierzyli organizatorom, którzy od początku do końca zapewniali, że bieg się odbędzie. Życzliwość biegaczy była ujmująca! Gdy sędziowie podsypywali w najtrudniejszych miejscach trasy śnieg, słyszeli od zawodników podziękowania, że dzięki temu mają na czym biec.

Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski (uhonorowany w niedzielę przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka Kordelasem Leśnika Polskiego za szczególne zasługi dla leśnictwa) z radością patrzył na uwijającą się przy organizacji Biegu Piastów młodzież. Już dawno minęły czasy, gdy Bieg Piastów kojarzył się przede wszystkim z prezesem Gozdowskim, w którego cieniu pracowała garstka pomocników. Od tamtej pory wokół prezesa powstało szerokie środowisko miłośników biegówek. Sztab organizacyjny Biegu Piastów jest dziś jak mocna drużyna piłkarska, w której na każdą pozycję jest po dwóch-trzech wartościowych graczy. Ma też coś z dobrze zorganizowanej firmy, w której prezes może spokojnie oddalić się na jakiś czas, będąc spokojnym, że organizacja, którą stworzył, świetnie sobie poradzi.

W Festiwalu Narciarstwa Biegowego - 38. Biegu Piastów, brali udział zawodnicy z 21 krajów z 4 kontynentów (17 europejskich, Kanady i USA z Ameryki Północnej, Japonii i Australii).

Pełne wyniki niedzielnego biegu:
http://www.online.datasport.pl/results1082/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group