Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9636
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w Muzeum z opowieściami o Lwowie

Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 8:19
Aktualizacja: 16:38
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niedziela w Muzeum z opowieściami o Lwowie
Fot. WAC
Prezentacja zdjęć Lwowa w wykonaniu Kazimierza Piotrowskiego wypełniła pierwsze w 2018 spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”, które odbyło się 7 stycznia w Muzeum Karkonoskim. Autor zdjęć barwnie opowiadał o mieście czterech katedr, jego historii, współczesności oraz mieszkańcach,

Przyczynkiem do niedzielnego spotkania była prezentowana obecnie w Muzeum Karkonoskim czasowa wystawa „Lwów w grafice”. W trakcie ponad godzinnej prelekcji Kazimierz Piotrowski zaprezentował skromny wybór, ze swojej liczącej kilkanaście tysięcy kolekcji zdjęć dokumentujących jego wyprawy do Lwowa.

Prezentację ubarwiały liczne anegdoty na temat miasta oraz jego mieszkańców, reprezentujących różne narodowości. Na zdjęciach ich autor uwiecznił nie tylko zabytki, budynki, muzea wraz z ich zbiorami ale i oryginalne lwowskie restauracje. Co istotne i znacznie podnoszące wartość prelekcji, wiele z miejsc, do których dotarł K. Piotrowski znajduje się poza standardowymi trasami wycieczek do miasta nad Pełtwią. - Mam nadzieję, że moja opowieść zainspiruje część z państwa do wyprawy do Lwowa i samodzielnych wędrówek po tym mieście – mówił K. Piotrowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group