Czytających: 4442
Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Niedosyt po starciu z Odrą

Czwartek, 23 września 2021, 9:04
Kibice Karkonoszy Jelenia Góra i Odry Wodzisław Śląski mogą czuć niedosyt po starciu ich drużyn w zaległym spotkaniu III ligi (gr. 3). Oba zespoły miały znakomite okazje, aby zdobyć komplet punktów, ale mecz zakończył się remisem 2:2.

Pierwsze zagrożenie sprawili jeleniogórzanie, którzy już na początku spotkania mogli mieć rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na Baszaku. Prowadzenie w 36. minucie objęli goście za sprawą Wodeckiego. Biało-niebiescy podjęli rękawicę i w 42. minucie po dośrodkowaniu Surmaja, Niemienionek główką skierował piłkę do bramki. Oba zespoły zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie miały kilka klarownych sytuacji, ale w bramce miejscowych doskonale spisywał się Fościak, a gości dwukrotnie uratowała poprzeczka. W 76. minucie Chiliński strzelił gola na 1:2 i widmo kolejnej porażki zajrzało w oczy jeleniogórzan. Na szczęście trener Szeweluchin miał dobre przeczucie wprowadzając na boisko młodego Brajana Kułakowskiego, który pięknym strzałem w okienko doprowadził do remisu 2:2. W 90. minucie mogło być 2:3, bowiem rzut karny wywalczyli piłkarze ze Śląska. Artur Gać trafił słupek i na trybunach zapanowała euforia. W doliczonym czasie gry dwóch żółtych kartek dorobił się Baszak, a w konsekwencji opuścił boisko. Mecz zakończył się remisem 2:2, który żadnej ze stron nie zadowala.

W przerwie meczu odbyło się ślubowanie przedszkolaków na piłkarzy Karkonoszy, o czym więcej w osobnym artykule. Warto też dodać, że atmosferę piłkarskiego święta uświetnili fani obu zespołów, bowiem była też grupa kibiców Odry, która - co ciekawe - zagościła na głównej trybunie, niedaleko sektora zajmowanego przez młyn biało-niebieskich.

Karkonosze Jelenia Góra - Odra Wodzisław Śląski 2:2 (1:1)

0:1 Marcin Wodecki 36'
1:1 Paweł Niemienionek 42'
1:2 Kamil Chiliński 76'
2:2 Brajan Kułakowski 87'

Czerwona kartka: Mateusz Baszak 90'+3 (za dwie żółte)

Karkonosze: Wojciech Fościak - Kacper Sutor, Mateusz Kulchawy, Michał Wawrzyniak, Nikodem Siudak, Bartosz Poszelężny (79' Brajan Kułakowski), Mateusz Baszak, Paweł Niemienionek, Michał Dryja (79' Kamil Młodziński), Adrian Dąbrowski (70' Patryk Bębenek), Sebastian Surmaj (66' Mateusz Czerwiński).
Odra: Michał Antkowiak - Kamil Chiliński, Radosław Dzierbicki, Marcin Wodecki (43' Paweł Zdunek), Bartosz Musiolik (75' Maciej Kłosek), Bartłomiej Lenert (46' Artur Gać), Michał Wiśniewski, Wojciech Wenglorz, Mateusz Mielczarek (90' Filip Franiczek), Arkadiusz Lalko, Jan Borek.