Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6139
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Niech nas widzą

Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
– Bez względu na porę dnia i roku, zawsze jeżdżę z włączonymi światłami – mówi Marek Gieruszczak, były kierowca rajdowy. Oświetlony samochód zmniejsza ryzyko wypadku.

Od początku marca kierowcy nie muszą już włączać reflektorów w dzień. Wielu zapomina o tym. I dobrze. Bo światła uratowały już niejednego. Dlatego, choć prawo tego nie nakazuje, namawiamy was do jazdy z włączonymi reflektorami przez cały rok.

Badania prowadzone m.in. w Szwecji potwierdziły, że oświetlony pojazd jest lepiej widoczny na drodze, niż ten z wyłączonymi światłami. A to oznacza większe bezpieczeństwo pasażerów. Jak przyznają policjanci, zwłaszcza w naszym górskim regionie włączone światła sprawiają, że ryzyko wypadku jest o wiele mniejsze.

– Jazda na włączonych światłach poprawia bezpieczeństwo kierowców, bo samochody są lepiej widoczne, także dla pieszych – mówi insp. Maciej Dyjach z sekcji ruchu drogowego jeleniogórskiej policji. Sam zawsze jeździ z włączonymi światłami. Podobnie jak inni policjanci, bo nakazują im to wewnętrzne przepisy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group