Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5914
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niech nas widzą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
– Bez względu na porę dnia i roku, zawsze jeżdżę z włączonymi światłami – mówi Marek Gieruszczak, były kierowca rajdowy. Oświetlony samochód zmniejsza ryzyko wypadku.

Od początku marca kierowcy nie muszą już włączać reflektorów w dzień. Wielu zapomina o tym. I dobrze. Bo światła uratowały już niejednego. Dlatego, choć prawo tego nie nakazuje, namawiamy was do jazdy z włączonymi reflektorami przez cały rok.

Badania prowadzone m.in. w Szwecji potwierdziły, że oświetlony pojazd jest lepiej widoczny na drodze, niż ten z wyłączonymi światłami. A to oznacza większe bezpieczeństwo pasażerów. Jak przyznają policjanci, zwłaszcza w naszym górskim regionie włączone światła sprawiają, że ryzyko wypadku jest o wiele mniejsze.

– Jazda na włączonych światłach poprawia bezpieczeństwo kierowców, bo samochody są lepiej widoczne, także dla pieszych – mówi insp. Maciej Dyjach z sekcji ruchu drogowego jeleniogórskiej policji. Sam zawsze jeździ z włączonymi światłami. Podobnie jak inni policjanci, bo nakazują im to wewnętrzne przepisy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mkmal 13-03-2006 13:33
Badania w Szwecji... Hiehie... Ja tam gołym okiem mogę stwierdzić że oświetlony jest lepiej widoczny od nieoświetlonego :-)
~Magda 13-03-2006 21:18
Ja jestem za tym aby cały rok poruszać sie na włączonych światłach,mimo,że już nie trzeba to i tak jeżdże na światłach.ale cóż wariatów nie brakuje i wiem że to niewiele zmieni.
~AT 13-03-2006 22:36
Włączone światła i tak ne uchronią nikogo przed łysymi bejzbolami i blondynkani w swych wspaniałych maszynach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group