Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9450
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niech narodzi się w nas Dziecina!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 grudnia 2009, 19:19
Aktualizacja: Środa, 23 grudnia 2009, 8:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do Jeleniej Góry za sprawą harcerzy, którzy ogień z miejsca narodzin Jezusa Chrystusa przekazali za pośrednictwem prezydenta miasta Marka Obrębalskiego mieszkańcom grodu Krzywoustego. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, gorący barszcz, pierożki i krokiety oraz przepiękne staroczeskie kolędy w tle.

Miejska Wigilia pod chmurką była ostatnim akcentem Jarmarku Świątecznego, który od soboty działał przy ratuszu. Został otwarty przy trzaskającym mrozie, a zamykano go przy ciepłym, niemal wiosennym wietrze. Zapewne dzięki pogodzie na imprezę przybyło sporo jeleniogórzan.

Harcerze pod wodzą harcmistrza Mariana Łaty przekazali prezydentowi miasta Betlejemskie Światełko Pokoju. Marek Obrębalski życzył mieszkańcom, aby ten symboliczny ogień napełnił ich radością. – Niech nadchodzące święta będą dla was szczęśliwe i spokojne – mówił prezydent dziękując jeleniogórzanom za obecność. Głos zabrał też ksiądz dziekan Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego.

Nawiązał do nawrócenia, które powinno być owocem Bożego Narodzenia. – Pan Jezus co rok przychodzi na świat i co roku mamy okazję, aby przyjąć go naszych serc – mówił ksiądz dziekan podkreślając, że porządek boski jest często warunkiem porządku spraw ludzkich. Było czytanie Słowa Bożego i wspólna modlitwa Ojcze Nasz. Ksiądz Żygadło poprosił harcerzy, aby rozdali wśród mieszkańców opłatek. Rozpoczęło się łamanie świętym chlebem i składanie sobie życzeń przez mieszkańców.

Największe zainteresowanie wzbudziła jednak kuchnia, przed którą ustawiła się długa kolejka chętnych na poczęstunek: pierożki i krokiety oraz gorący barszczyk. Nie zabrakło i takich stołowników, którzy wpychali się poza kolejnością, a pierożkami – zamiast żołądków – napychali reklamówki. Wśród wszystkich krążył święty Mikołaj, który grzecznych jeleniogórzan obdarował cukierkami. Niegrzeczni też dostali słodycze.

Oprawę muzyczną zapewnili: zespół Kowarskie Wrzosy oraz czescy muzycy z grupy Dei Gratia, którzy zaprezentowali nieznane u nas czeskie kolędy z XVI i XVII wieku śpiewane częściowo po czesku, częściowo po łacinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ratuszowiec 22-12-2009 20:18
Zobaczcie zdjecie nr 10!!! Toż to prawdziwy Gwiazdor!!!
~... 22-12-2009 22:11
A księża wszędzie - Plac Ratuszowy, policja - to dlatego od poniedziałku nie idzie sie nigdzie wyspowiadać???
~KOLo MoLo 22-12-2009 23:05
Boszzz.. Jysis... jak ja wyszedłem
~pedro 23-12-2009 11:06
akurat jesli chodzi o sowiedz to w kazdej parafii były rekolekcje i po kilkunastu księży spowiadało po kilka godzin rano i po południu więc możliwość była nie wspominając już o niedzieli ale przecież była handlowa i ludzie woleli iść do tesco więc pretensji nie rozumiem. pozdrawiam mimo wszystko.
Cień 23-12-2009 11:34
Ciekawe ile blantów harcerze już zdarzyli odpalić od tego ognia.
~Do cień 23-12-2009 12:41
Ty masz cos na bani ? harcerze nie palą tylko są uczynni i jeżdza na biwaki , zimowiska itp. a ty ich osądzasz bezpodstawnie palancie !
~Do cien 23-12-2009 12:43
HA Ha ! czemu oceniasz harcerzy bezpodstawnie ? skąd wiesz że " Jarają" blany ?? a może ty sam się za dużo najarałeś jak tak ich oceniasz !
Cień 23-12-2009 15:26
Jak to bezpodstawnie? Napisałbym nazwiska, ale z ćpunami nie zadzieram, bo prawo stoi po ich stronie. Co do ich uczynności, to bym się kłócił, niech odbudują Rakownicę, to pogadamy.
~ZHP ! Górą !! 28-12-2009 21:51
Cień, pójdź choć na godzinęna którąś ze zbiórek harcerskich to zobaczysz że oni nie "ćpają" tylko bawią się w świetne zabawy! wiem co mówię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group