Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5925
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebezpieczny wjazd do miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 stycznia 2008, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Stłuczki i drobne kraksy to niemal codzienność na skrzyżowaniu placu kard. Wyszyńskiego z Podwalem i ul. Sobieskiego. W sobotę doszło tam do niegroźnej kolizji fiata z seatem.

Na wjeżdżającą do miasta od strony Zgorzelca prowadzącą fiata najechał kierowca seata. Na szczęście skończyło się na puknięciu i stłuczeniu świateł oraz drobnym uszkodzeniu obydwu pojazdów.

Do zdarzeń dochodzi tu nie tylko przez nieuwagę kierowców, lecz także przez niezbyt fortunny układ komunikacyjny, a zwłaszcza korki, które w tym miejscu – nawet kiedy gdzie indziej nie ma wielkiego ruchu – tworzą się niemal zawsze.

Kłopotu nie zlikwidowała nowa sygnalizacja. Kierowcy, zwłaszcza nietutejsi, gubią się w oznakowaniu, zwłaszcza przy wyjeździe z miasta i skręcie w lewo w ulicę Sobieskiego.

Problem może rozwiązać tylko obwodnica południowa, która pozwoli na ominięcie centrum przez większość pojazdów, które tym właśnie traktem muszą przejechać przez Jelenią Górę, chcąc dostać się, na przykład – do Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~BDK 12-01-2008 15:05
lol.... suuuper ....to to jest ta nowa sygnalizacja, bezpieczniejsza i ułatwiająca poruszanie???... buahahaha
~ahoj 12-01-2008 15:13
Błagam, niech Jelonka znajdzie chodz jeden pojzad, ktory przez to skrzyżowanie jedzie do Karpacza... nawet oznaczenie kieruja inna droga... Obwodnica poludniowa nie jest tak potrzebna Jeleniej Gorze, jak rozwiazanie problemow ruchu w centrum oraz na ulicach, Podwale, Grunwaldzka, Jana Pawla.
~ 12-01-2008 15:20
Najgorsze skrzyżowanie w mieście... Jeden pas stoi, a od strony podwala ciśnie z...b i wpada 60-70 km/h między te samochody. Zła organizacja ruchu, tam by się sprawdziło rondo. I wielu by ten temat przyjęło z wielkim zadowoleniem. Moja wizja, niekoniecznie dobra ale warto coś z tym zrobić.
~do ahoj 12-01-2008 16:20
ahoj,ty nie wysylaj Jelonki tylko sam idz lepiej sprawdz czy tam stoi drogowskaz na Karpacz,a owszem stoi z kierunkiem na Walbrzych a to dla tych co potrafią czytać mape jest wystarczajace.Kierunek i numer drogi.
~BDK 12-01-2008 18:07
nooo.... rondo w tym miejscu byłoby duzo lepszym rozwiązaniem. tylko najlepiej takie większe z dwoma pasami ruchu i nie tak spartolone jak to na zgorzelec. to dobry pomysł jest!! popieram!
~ryszard 12-01-2008 18:21
W Jelonce potrzebne są ronda na najruchliwszych skrzyżowaniach.Po co te światła inteligentne i dla kogo są potrzebne.Ronda,ronda,ronda i jeszcze raz ronda.Pozdrawiam tych których zgadzają się ze mną.
~ juanes 12-01-2008 18:38
to najgorsze skrzyżowanie w jeleniej,w lewo skręcić graniczy z cudem
~ktos 12-01-2008 21:00
Jakby kierowcy nie jeździli na pamięć i mieli chodź trochę kultury to by nie było problemu. Ci co jadą na podwale często stają na skrzyżowaniu i tylko po to aby stać dalej w korku. Ci co skręcają do baszty niestety muszą stać i czekać aż jakiś baran w końcu gdzieś się ruszy. Skręcający z baszty w stronę chyba (bank pkobp) muszą stać bo gośc który chce skręcić w ich stronę toruje pas do jazdy na podwale. Ci skręcający od PZU w stronę PKOBP to już nie wiem w czym widzą problem.Jedynie co może im wyjechać to goście z przeciwka. Ci mogą za to wyjeżdzając ustawić się na pasie bliżej osi jezdni. Największym zagrożeniem jest ułomność a na to rada jest jedna. Zabrać prawajazdy.
~zlodzieje 12-01-2008 21:10
<i> regulamin złamany </i>
~do ktos 12-01-2008 22:32
Ale o co Ci chodzi ?
~_rymcycymcy___ 13-01-2008 0:06
Ronda są złe, bo bardzo spowalniają. Ja mam radę na korki. Trzeba wyłączyć wszystkie światła na miesiąc. Sieroty, co mają problemy z percepcją w większości się wykruszą i będzie potem jazda szybka i bezpieczna. Nie każdy przecież musi być kierowcą ..no nie ? ;)
~Vito 13-01-2008 7:35
Ambicja wladz mista powinna byc obwodnica na karpacz - jezeli ktos z wlodarzy miasta ma toche wyobrazni to niech soie wyobraz ze nie ma obwodnicy na zgorzelec i szklarska porebe - trudne???
~pavka 13-01-2008 11:05
rowniez popieram w tym miejscu RONDO ! ! !
~M_ek 13-01-2008 11:10
Obwodnica, może i jest potrzebna ale nie dla mieszkańców kotliny. Obwodnica potrzebna jest przejezdny. Mieszkańcom Kotliny potrzebne są parkingi. Kotlina Jeleniogórska jest regionem turystycznym i na turystykę trzeba postawić. Jadący obwodnica zapamiętają jedynie że Jelenia Góra leży obok Karpaczy czy Szklarskiej Poręby. Turyści powinny przejechać przez Jelenia Górę, zatrzymać się na dogodnym parkingu w centrum, zrobić zakupy, zjeść, zwiedzić, odpocząć – czyli wydać pieniądze w JELENIEJ GÓRZE. Jelenia Góra ma czym zachęcać – ale nie ma niestety wypracowanej metody przyciągania turystów. Jeszcze dwie kolejne obwodnice i możemy „zamknąć” Jelenia Górę. Dlatego jestem przeciwny obwodnicom. Ja nie chcę z jelonki wyjeżdżać, ja chce aby do Jelonki przyjeżdżali i chętnie wracali turysci. A Jeżeli Włodarze Karpacza narzekają na trudny dojazd do ich miejscowości – proponuje aby sami rozpoczęli budowę obwodnicy albo może uruchomili kolej lub lotnisko.
~Kierowca -Jelenia 13-01-2008 12:50
Parkingi w pierwszej kolejności ,ponieważ w godzinach szczytu niema gdzie zostawić auta.Na tym bardzo skomplikowanym skrzyżowaniu RONDO i to już od jutra.Postuj taksi spod banku PKO zlikwidować ,dostosować miejsce do parkingu płatnego .W dzisiejszej dobie samochodów taksi i taksiarze mogą być z centrum usunięci .RONDO.Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group