Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10363
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpiecznie na ulicy Orkana?

Wtorek, 20 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niebezpiecznie na ulicy Orkana?
Fot. WAC
Kierowcy na naszej wąskiej ulicy jeżdżą jak szaleni – mówią mieszkańcy ulicy Orkana w Jeleniej Górze. - Dlatego chcielibyśmy, aby Miasto zamontowało na jezdni progi zwalniające. Niestety decydenci są głusi na nasze prośby - żalą się.

Orkana to wąska uliczką biegnącą od ulicy Wolności. Na początku ma dwie odnogi, na których ruch odbywa się jednokierunkowo. Wzdłuż jezdni nie ma chodnika, więc piesi muszą poruszać się bardzo wąskim poboczem. Jak mówią mieszkańcy - wielu kierowców po niedawno odnowionej nawierzchni porusza się ich ulicą z szybkością sporo większą niż dopuszczalna. Dlatego jakiś czas temu, po wielu monitach, przy wjeździe na Orkana postawiono znak „strefa zamieszkania”. To wiele nie zmieniło.

Tutaj samochody i motocykle po równej drodze jeżdżą bardzo szybko, szczególnie w kierunku ulicy Wolności – mówi jedna z mieszkanek ulicy Orkana. - Sama byłam świadkiem, kiedy starsza pani uskakując przed pędzącym autem osunęła się z pobocza do rowu.
Naszym zdaniem ulica jest też źle oznakowana – dodaje inna z kobiet. - Często zatrzymujemy jadących zbyt szybko i informujemy, że tu jest ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę. Niektórzy z nich są zdziwieni, niektórzy pyskują. Zdarza się również, że samochody ciężarowe, które mają problem z wykręceniem na początku ulicy jeżdżą pod prąd stwarzając dodatkowe zagrożenie.

Jak mówi rzecznik Miasta Cezary Wiklik - postawiony przy wjeździe znak „strefa zamieszkania” w wystarczający sposób spełnia swoją rolę. Jednocześnie podkreśla, że zdanie mieszkańców co do zastosowania progów zwalniających na ul. Orkana jest podzielone. Obok domagających się ich montażu, jest też grupa przeciwnych tego typu rozwiązaniu.

Dotychczas poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odebraliśmy tylko jedno zgłoszenie dotyczące przekroczeń prędkości na ulicy Orkana – dodaje naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Henryk Mieszała. - Takich zdarzeń nie potwierdziły też nasze patrole, które udawały się w to miejsce. Z tego co wiem, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta negatywnie odniósł się do wniosków osób domagających się montażu tam progów zwalniających. Jednocześnie w dalszym ciągu rozważana jest możliwość zastosowania przewężek na drodze, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowo właściciel jednej z pobliskich hurtowni zobowiązał się do wybudowania omijającej ul. Orkana drogi dojazdowej do swojej firmy od ul. Hofmana.

Twoja reakcja na artykuł?

4
10%
Cieszy
16
39%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
10%
Smuci
6
15%
Złości
10
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
458
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group