Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6475
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Niebezpiecznie na Kapeli

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze – to przyczyny wczorajszej kolizji, do jakiej doszło na kapeli w Dziwiszowie. Kierowca miał dużo szczęścia. Mimo że wypadł z drogi i uderzył w pnie pościnanych przydrożnych drzew, nic mu się nie stało. Dostał mandat.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed piąta rano. 24- letni jeleniogórzanin, kierowca mazdy 6 jadąc w stronę Jeleniej Góry zbagatelizował ostrzeżenia policji z ostatnich dni o śliskiej i niebezpiecznej nawierzchni na drogach i docisnął pedał gazu.

Na efekty długo nie trzeba było czekać. Chwilę później wypadł na jednym z zakrętów i uderzył w pnie wyciętych drzew. Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie. 24 – latek wyszedł z pojazdu o własnych siłach i po zbadaniu przez lekarza mógł wrócić do domu. Strażacy odłączyli akumulator i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Funkcjonariusze od kilku dni ostrzegają, że mglista, mokra i ponura pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. W ostatnim czasie do tych czynników dołączył się jeszcze mróz i szron na jezdniach.

– Nie należy się spieszyć. Trzeba też uważać na pieszych, którzy często są ubrani na ciemno, i których nie widać ich na drodze. Często wydaje im się, że jeśli wejdą na jezdnię samochód się przed nimi natychmiast zatrzyma, a tak nie jest. Dlatego na drodze potrzebna jest rozwaga – mówi asp. Waldemar Romańczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group