Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9931
Zalogowanych: 58
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczne sople i nawisy śnieżne. Trzeba je usuwać!

Piątek, 22 lutego 2013, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 23 lutego 2013, 9:23
Autor: Mea
Jelenia Góra: Niebezpieczne sople i nawisy śnieżne. Trzeba je usuwać!
Fot. Mea
– Nawet 500 zł może wynieść grzywna za nie usunięcie sopli i nawisów śnieżnych z dachów budynków, a do 100 zł kosztuje mandat za nieodśnieżone chodniki – poinformował Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Niestety na wielu budynkach można zaobserwować coraz większe sople lodu, które zagrażają ludziom.

Przez ostatnie trzy dni straż miejska przeprowadziła kilkadziesiąt kontroli chodników i dachów, które zakończyły się jedynie pouczeniami. – Staramy się najpierw zwrócić uwagę, jeśli to nie poskutkuje nakładamy grzywnę, a jeśli zaniedbanie zagrażało bezpośrednio innym osobom, kierujemy nawet sprawę do sądu – dodał rzecznik SM.

- Jak na tak intensywne opady śniegu, jeleniogórzanie wykazali się dużą pracowitością, bo widać, że chodniki są odśnieżone. Chcemy jednak uczulić na to, że nie można śniegu z chodnika zrzucać na ulicę, a należy stworzyć pryzmę śniegu z boku chodnika – podkreślił Artur Wilimek.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze w środę zamknął basen przy szkole z powodu dużej warstwy śniegu na dachu. – Mieliśmy tam ok. 30 cm białego puchu, to mniej niż zakładają normy, jednak wolimy zachować ostrożność. Miesiąc temu mieliśmy podobną sytuację – powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11. Śnieg z dachu usuwało pięciu strażaków z ochotniczej straży pożarnej i wczoraj (21.02.) o godz. 15.00 kąpielisko zostało znów otwarte.
Czytelnicy informowali nas również o soplach wiszących na budynku "Biedronki" przy ul.1 Maja w Jeleniej Górze, a strażaków powiadomiono o wiszącym zagrożeniu nad wejściem do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
926
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group