Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7790
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczne sople i nawisy śnieżne. Trzeba je usuwać!

Piątek, 22 lutego 2013, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 23 lutego 2013, 9:23
Autor: Mea
Jelenia Góra: Niebezpieczne sople i nawisy śnieżne. Trzeba je usuwać!
Fot. Mea
– Nawet 500 zł może wynieść grzywna za nie usunięcie sopli i nawisów śnieżnych z dachów budynków, a do 100 zł kosztuje mandat za nieodśnieżone chodniki – poinformował Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Niestety na wielu budynkach można zaobserwować coraz większe sople lodu, które zagrażają ludziom.

Przez ostatnie trzy dni straż miejska przeprowadziła kilkadziesiąt kontroli chodników i dachów, które zakończyły się jedynie pouczeniami. – Staramy się najpierw zwrócić uwagę, jeśli to nie poskutkuje nakładamy grzywnę, a jeśli zaniedbanie zagrażało bezpośrednio innym osobom, kierujemy nawet sprawę do sądu – dodał rzecznik SM.

- Jak na tak intensywne opady śniegu, jeleniogórzanie wykazali się dużą pracowitością, bo widać, że chodniki są odśnieżone. Chcemy jednak uczulić na to, że nie można śniegu z chodnika zrzucać na ulicę, a należy stworzyć pryzmę śniegu z boku chodnika – podkreślił Artur Wilimek.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze w środę zamknął basen przy szkole z powodu dużej warstwy śniegu na dachu. – Mieliśmy tam ok. 30 cm białego puchu, to mniej niż zakładają normy, jednak wolimy zachować ostrożność. Miesiąc temu mieliśmy podobną sytuację – powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor SP nr 11. Śnieg z dachu usuwało pięciu strażaków z ochotniczej straży pożarnej i wczoraj (21.02.) o godz. 15.00 kąpielisko zostało znów otwarte.
Czytelnicy informowali nas również o soplach wiszących na budynku "Biedronki" przy ul.1 Maja w Jeleniej Górze, a strażaków powiadomiono o wiszącym zagrożeniu nad wejściem do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group