• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 14:54
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6487
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Niebezpieczne skrzyżowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 marca 2006, 0:00
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM
Zmora kierowców i pieszych czyli skrzyżowanie Pl.Wyszyńskiego z Podwalem i ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Bardzo często dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych oraz stłuczek i kolizji.

Ostatnio skręcający w lewo w ul. Sobieskiego VW Polo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżajacemu z przeciwka Focusowi.

Wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców i gości prosimy o zachowanie w tym miejscu Jeleniej Góry szczególnej ostrożności .To ruchliwe skrzyżowanie wymaga cierpliwości i rozwagi. Uważajmy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rysiuskibi@interia.pl 15-03-2006 9:01
Rozwaga rozwagą,ale co dalej.Należy usprawnić to skrzyżowanie,bo naprawdę jest niebezpieczne.Jak można dop€ścić do skrętu w lewo od strony ul.Podwale.Chyba ktoś kto nie był nigdy kierowcą>A tak na marginesie jest bardzo dużo durnych znaków drogowych i skrzyżowań zagadek.Kto to tak robi bezmyślnie.Np.skrzyżowanie ul.W.Pola z ul.Złotniczą i ul.Drzymały.Niech ktoś się zastanowi!!!
~Mefistus 15-03-2006 14:14
Zgadzam się z przedmówcą. Skrzyżowanie ul.W.Pola z ul.Złotniczą i ul.Drzymały jest beznadziejne szczególnie w nocy, kiedy nie działa sygnalizacja świetlna. Zamiast ustawić pierwszeństwo na najczęściej uczęszczanej trasie (Złotnicza-W.Pola) to drogowcy każą nam mieć nadzieje że nie widząc co jedzie po głównej drodze zdążymy umknąć ze skrzyżowania.
~Obserwator 15-03-2006 15:36
Każde skrzyżownie bedzie niebezpiecze jeśli użytkownicy dróg nie będa przestrzegać podstawiowych zasad, a mianowicie: -nie wjeżdżac na skzyżowanie przy zielony świetle jeśli nie ma miejsca na dalszą jazdę, - przy skręcie warunkowym w prawo wjeżdżać po wcześniejszm ustapieniu pierwszeństwa pieszym i kierującym ,którzy mają pierwszeństwo -piesi zamin wejdą na przejście niech się upewnią czy mogą bezpiecznie wejść .Reasumują wystarczy przestrzegać podstawowe zasady ruchu drogowego, a nie szukać winnych,
~kierowca 15-03-2006 15:42
kolego takie skrzyzowanie jak pdałes w swoim poscie to dobre rozwiazanie, co ci tam przeszkadza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group