Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6880
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczne „Radosne szkoły” do poprawy

Czwartek, 30 listopada 2017, 6:49
Aktualizacja: Piątek, 1 grudnia 2017, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niebezpieczne „Radosne szkoły” do poprawy
Fot. Przemek Kaczałko
Wkrótce zostanie wymieniona nawierzchnia na przyszkolnych placach zabaw, bowiem ta, którą zastosował wykonawca „Radosnych szkół” wypaczyła się i stwarza istotne zagrożenie dla młodych użytkowników.

- Na skutek wadliwych materiałów, które zostały użyte przez wykonawcę „Radosnych szkół”, płytki się podwinęły tworząc progi i w sposób istotny zagrażały bezpieczeństwu dzieci. W związku z tym place zostały zamknięte i nie były użytkowane w czasie letnim - tłumaczy Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Nawierzchnia będzie wykonana z drobnego kruszywa, które będzie amortyzowało ewentualne upadki, ale będzie bezpieczne dla dzieci.

Projekt „Radosne szkoły” był realizowany we wszystkich szkołach podstawowych w Jeleniej Górze, w okresie od 2011 do 2014 roku. Dwie z dziesięciu placówek mają nawierzchnię z tartanu, zatem do naprawy jest osiem placów zabaw. Jak mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, usterka ujawniła się po okresie gwarancyjnym, więc naprawy muszą być wykonane na koszt miasta. Jeszcze w tym roku, wyłoniony w przetargu wykonawca, ma wejść na place zabaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group