Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5913
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebezpieczna ślizgawka na Nowowiejskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 10 lutego 2009, 14:02
Aktualizacja: 14:02
Autor: Angela
Fot. .....
Niepełnosprawny mężczyzna i inni lokatorzy mieszkający nieopodal Pałacu Paulinum ślizgają się na drodze miejskiej prowadzącej do ich posesji. Dzisiaj rano otrzymaliśmy kilka kolejnych telefonów z prośbą o interwencje. Miejski Zarząd Dróg i Mostów obiecał, że problem ma zostać rozwiązany jeszcze dzisiaj w trybie pilnym.

Mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej rok w rok o tej porze mają prawdziwe lodowisko na drodze prowadzącej do ich budynków. Jak mówią, problem był zgłaszany już wielokrotnie, ale reakcja osób odpowiedzialnych za stan dróg w mieście, za każdym razem była żadna.

– Nie możemy się doprosić ani odśnieżania, ani posypania naszej drogi – skarżą się lokatorzy. – Odśnieżarki i posypywarki dojeżdżają do komisariatu policji i o naszej drodze, też miejskiej, zupełnie się zapomina. Niepełnosprawny sąsiad upadł na twarz na tym lodowisku i nie mógł się podnieść, kilkanaście metrów musiał się czołgać na kolanach. Inni sąsiedzi też już nie raz nabili tu sobie siniaki, i co najgorsze takie sytuacje mają miejsce tu co roku.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, tłumaczy, że ulica Nowowiejska jest co prawda drogą miejską, ale jedną z wielu bocznych, które odśnieżane są w dalszej kolejności.
– Musimy dbać przede wszystkim o dobry stan głównych ciągów w mieście, natomiast pozostałe ulice też są odśnieżane, ale w rzadziej i w późniejszej kolejności. Jeśli sytuacja na któreś z dróg jest uciążliwa dla mieszkańców, powinni nam to oni zgłaszać – mówi Jerzy Bigus.

Tylko wówczas jest szansa, by trakt odśnieżono czy posypano poza kolejnością. – W przypadku ulicy Nowowiejskiej nieopodal Paulinum dotychczas takich sygnałów nie dostaliśmy. Dzisiaj zgłaszała nam to straż miejska i dzwoniłem osobiście do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, by posypanie tej ulicy zostało wykonane priorytetowo. Nasz pracownik sprawdzi też, czy zostało to zrobione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Panie Jezry Bigus 10-02-2009 15:02
Boczna? Rozumiem w trakcie intensywnych opadów. Ta ulica nie była "ruszana" od lat. Tym powinien zająć się Pana przełożony. Tego typu wypowiedzi zostawię bez komentarza. Zgłaszali Wam uciążliwość i co ? Straż Miejska zaś powinna Panu wypisać mandat. Pozdrawiam
~Z 10-02-2009 15:28
Moze przy okazji sprzatna dzikie wysypisko przy zjezdzie do dawneo pegeeru?Kilka miesiecy temu bylo o tym glosno,teraz snieg przysypal i cisza.A wiosna smieci pokaza sie w calek krasie.....
~mm 10-02-2009 15:34
reakcja była żadna - świetne okreslenie, zamiast - nie było reakcji
kwakwa 10-02-2009 17:21
co to znaczy w dalszej kolejności...na końcu zimy...ten odcinek nowowiejskiej nie był porządkowany,jak mówią mieszkańcy, w ogóle,nie rozumiem powoływania się na harmonogram bo liczą się chyba ważniejsze przepisy jak ustawa i regulamin porządkowy,regulamin organizacyjny miasta i art. 101.kw i obowiązki zarządcy drogi są tam jasne...
kwakwa 10-02-2009 17:46
...niezły bigos :)
Redis 10-02-2009 18:44
No bo to wiejska ulica :)
~wie39 10-02-2009 22:10
to dowodzi że pora wymienić pana prezesa-nieroba który zajmuje stanowisko dzięki znajomościom lub prze zasiedzenie.Ciepła posadka,duża kasa-pensja i nic sie nie robi....A won takim
piipi 10-02-2009 23:24
..Policjantki musza na buciki ..uwazac !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group