Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8777
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczna jazda przez skrzyżowanie

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 12:31
Aktualizacja: 13:53
Autor: Angela/ SM
Jelenia Góra: Niebezpieczna jazda przez skrzyżowanie
Fot. SM
Po raz kolejny lekceważenie przepisów i nadmierna prędkość doprowadziły do kolizji oraz zagrożenia dla pieszych i innych kierujących. Chodzi o przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowanie przy ulicy Sobieskiego – Jana Pawła II w Jeleniej Górze.

W ostatnich dniach kierowca ciężarówki przejechał z dużą prędkością przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a następnie wpadł w poślizg – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – To mogło doprowadzić do przewrócenia pojazdu. Na szczęście nikt obok nie jechał. Drugi z kierowców nie miał tyle szczęścia. Jadąc samochodem dostawczym nie dostosował prędkości do panujących warunków i chcąc uniknąć najechania na tył innego pojazdu gwałtownie zmienił pas ruchu. Zahaczył inny pojazd, który dojeżdżał do skrzyżowania. Dodatkowo przejechał przez skrzyżowanie lekceważąc czerwone światło. Na szczęście na przejściu nie było pieszych – dodaje A. Wilimek.

Jak widać na nagraniach monitoringu, kierowcy nie zdejmują nogi z gazu w tym miejscu nie tylko przy sprzyjających warunkach drogowych. – Przypomianamy, że za wjazd na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" grozi mandat w wysokości od 300 do 500zł i 6 punktów karnych – ostrzega strażnik miejski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group