Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 5024
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Niebawem ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2011, 10:35
Autor: red.
Szklarska Poręba: Niebawem ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata
Fot. archiwum
Narciarze biegowi z niepokojem obserwują ostatnie poczynania aury. W ubiegłych sezonach o tej porze roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie można było już korzystać z krótkich tras narciarskich. W tym roku aura narciarzom płata figla. Choć można też zaryzykować stwierdzenie , że natura wspiera organizatorów, którzy mogą przez ten czas przeprowadzić inwestycje niezbędne do przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, jakie 17 i 18 lutego odbędą się w Szklarskiej Porębie.

- Chciałbym, aby te dni były narciarskim świętem w Polsce – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński - Justyna Kowalczyk w wywiadach medialnych nie ukrywa, że to będzie dla niej najważniejszy start w tym sezonie. Ale mamy też nadzieję, że doskonale wypadną też pozostali nasi reprezentanci i reprezentantki.

Dziś już wiadomo, że na Polanie Jakuszyckiej zmieści się nie więcej niż 5000 tysięcy kibiców. To mało, biorąc pod uwagę, że pod skocznią w Zakopanem mieści się ich ponad cztery razy więcej. Dlatego organizatorzy, choć wciąż jeszcze nie uruchomili sprzedaży biletów na zawody z udziałem Justyny Kowalczyk, już od wielu dni odbierają zniecierpliwione telefony od kibiców, którzy już chcieliby zarezerwować miejsca.

Prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości – wyznaje Jacek Jaśkowiak, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Wiemy, że kibice za wszelką cenę chcieliby być na Polanie Jakuszyckiej razem z Justyną Kowalczyk. Niestety, nie uda się to wszystkim. Bilety będą rozprowadzane prawdopodobnie od początku grudnia i będzie można je kupić wyłącznie przez internet. Kto pierwszy ten lepszy.

Polana Jakuszycka, położona na przełęczy Gór Izerskich i Karkonoszy 9 km od centrum Szklarskiej Poręby, w dniu zawodów będzie obszarem zamkniętym dla osób, które nie posiadają wejściówek. Wzdłuż drogi krajowej nr 3 nie będzie można się zatrzymywać i parkować. Kibiców z biletami na zimowy stadion będą dowoziły bezpłatnie autobusy i szynobusy ze Szklarskiej Poręby i okolic. To oznacza, że ci, którzy nie kupią biletów, będą musieli oglądać zawody na ekranach telewizorów.

(Biuro Prasowe Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group