Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5922
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebawem ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2011, 10:35
Autor: red.
Fot. archiwum
Narciarze biegowi z niepokojem obserwują ostatnie poczynania aury. W ubiegłych sezonach o tej porze roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie można było już korzystać z krótkich tras narciarskich. W tym roku aura narciarzom płata figla. Choć można też zaryzykować stwierdzenie , że natura wspiera organizatorów, którzy mogą przez ten czas przeprowadzić inwestycje niezbędne do przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, jakie 17 i 18 lutego odbędą się w Szklarskiej Porębie.

- Chciałbym, aby te dni były narciarskim świętem w Polsce – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński - Justyna Kowalczyk w wywiadach medialnych nie ukrywa, że to będzie dla niej najważniejszy start w tym sezonie. Ale mamy też nadzieję, że doskonale wypadną też pozostali nasi reprezentanci i reprezentantki.

Dziś już wiadomo, że na Polanie Jakuszyckiej zmieści się nie więcej niż 5000 tysięcy kibiców. To mało, biorąc pod uwagę, że pod skocznią w Zakopanem mieści się ich ponad cztery razy więcej. Dlatego organizatorzy, choć wciąż jeszcze nie uruchomili sprzedaży biletów na zawody z udziałem Justyny Kowalczyk, już od wielu dni odbierają zniecierpliwione telefony od kibiców, którzy już chcieliby zarezerwować miejsca.

Prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości – wyznaje Jacek Jaśkowiak, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Wiemy, że kibice za wszelką cenę chcieliby być na Polanie Jakuszyckiej razem z Justyną Kowalczyk. Niestety, nie uda się to wszystkim. Bilety będą rozprowadzane prawdopodobnie od początku grudnia i będzie można je kupić wyłącznie przez internet. Kto pierwszy ten lepszy.

Polana Jakuszycka, położona na przełęczy Gór Izerskich i Karkonoszy 9 km od centrum Szklarskiej Poręby, w dniu zawodów będzie obszarem zamkniętym dla osób, które nie posiadają wejściówek. Wzdłuż drogi krajowej nr 3 nie będzie można się zatrzymywać i parkować. Kibiców z biletami na zimowy stadion będą dowoziły bezpłatnie autobusy i szynobusy ze Szklarskiej Poręby i okolic. To oznacza, że ci, którzy nie kupią biletów, będą musieli oglądać zawody na ekranach telewizorów.

(Biuro Prasowe Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~aannzz 21-11-2011 14:21
A jakiś adres strony, na której można będzie kupić bilety???
~Fan 21-11-2011 15:41
Akurat jeden szynobus to ich tam nawiezie wszystkich na czas.
~tubi 21-11-2011 15:56
pojade dotlenic sie choc lepiej i wiecej i lepiej widac w TV :) znajac nasza polska oprganizacje szykuje sie burdel komunikacyjny... wspólczucia dla naszej Policji drogowej ...
~Rex 21-11-2011 20:22
A jak sie wybiore na pieszo obok torow kolejowych i stane na trasie w lesie to co pogonia mnie z tamtad bez biletu- ___ a co do organizacji to bedzie jeden wielki pasztet.....
~pytanie 21-11-2011 20:24
Będzie w tym dniu bezpośredni pociąg Warszawa - Jakuszyce/p.Wrocław (...) ?????
~faks 21-11-2011 21:06
http://pucharswiata2012.pl/ wystarczy poczukac
~do Rex 21-11-2011 22:52
oj będzie Pasztet oj będzie. chociaż organizatorom życzę powodzenia nie daje im najmniejszych szans na to że będzie to impreza na klasę światową.
~ 22-11-2011 7:58
Oczywiście. Będzie pasztet. jesteście tacy przewidujący. Ale tego, że w Polsce będzie taka impreza, to nie przewidzieliście. Żałośni jesteście. P.S. Ciekawe na ilu zawodach Pucharu Świata w Biegach byliście, że tak opowiadacie, że to światowe wydarzenie. Gwarantuję wam, że na wszystkich to zupełnie inaczej wygląda w TV,a inaczej od kuchni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group