Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7388
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: (Nie)zgoda przez podział

Wtorek, 24 czerwca 2008, 7:10
Aktualizacja: 19:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: (Nie)zgoda przez podział
Fot. TEJO
Władze miasta chcą wrócić do sytuacji sprzed 2001 roku i rozłączyć dwie sceny Teatru Jeleniogórskiego: Animacji i Dramatyczną. To dobry kierunek, ale wymagający rozwagi. Będzie o tym mowa podczas dzisiejszej (wtorek) sesji rady miasta w ratuszu.

Dla prezydenta Marka Obrębalskiego to sposób na położenie kresu konfliktu, który zżera placówkę. Dyrektor naczelny Bogdan Nauka jest skłócony z szefem artystycznym Wojtkiem Klemmem. Załoga podzieliła się na wrogów i przyjaciół. Nie wpływa to dobrze na atmosferę wokół teatru.
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prezydent już podjął decyzję: będą dwa teatry: animacji i dramatyczny. Każdy z oddzielnym budżetem i dyrekcją.

Jednak zanim podejmie się jakieś formalne kroki, trzeba się upewnić, co do systemu finansowania placówek. Nowo powstały teatr miałby być instytucją kultury województwa dolnośląskiego. Nie wiadomo jednak, czy marszałek da pieniądze tylko na premiery, czy także na bieżące funkcjonowanie obiektu.

Może się także okazać, że po zmianie nazwy i podziale będzie kłopot z przyznaniem pieniędzy z Unii Europejskiej, o które TJ zabiegał jeszcze jako jeden „organizm”. Interpelacje w tej sprawie będzie zgłaszał na wtorkowej sesji rady szef komisji kultury Cezariusz Wiklik.

Radni ponadto przedstawią projekt uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Będzie też mowa o przystąpieniu do opracowania zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Jeleniej Góry w kwestii rozmieszczenia obiektów handlowych. Rajcy zdecydują też o zmianie nazwy Grodzkiej Biblioteki Publicznej na „Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej: Książnica Karkonoska”.

Początek sesji o godz. 9 w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group