Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7878
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszczyna: Nie zawiedli przywożąc cztery medale MP

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 20:01
Aktualizacja: 20:02
Autor: MDvR
Pszczyna: Nie zawiedli przywożąc cztery medale MP
Fot. użyczone
Ogromnym sukcesem jeleniogórskich badmintonistów z KS Chojnik zakończyły się w ostatnią niedzielę mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców, które przez trzy dni rozgrywane były w Pszczynie. Jelenią Górę reprezentowali w kategorii junior: Paulina Kaczorowska, Klaudia Socha, Kinga Rogalska, Arkadiusz Słupek a w kategorii młodzieżowiec: Urszula Nowak, Melania Kozdra, Wojciech Cerazy, Michał Szymczak oraz Mateusz Pietruszka.

Nasi zawodnicy przywieźli aż 4 brązowe medale. Dwa medale w kategorii junior zdobyła Paulina Kaczorowska - w grze podwójnej z Dianą Głowacką (LUKS Księżyno) oraz w grze mieszanej z Dominikiem Ziętkiem (MLKS Solec Kujawski). Po jednym medalu przywieźli również nasi młodzieżowcy tj. para deblowa Wojciech Cerazy / Michał Szymczak oraz Urszula Nowak w parze z Kingą Haracz (LKS Technik Głubczyce).

- Były to bardzo udane mistrzostwa dla naszych podopiecznych. Kolejny rok z rzędu zawodnicy ci przywożą medale z najważniejszego turnieju – mistrzostw Polski, a to bardzo cieszy i motywuje do kolejnego roku ciężkiej pracy. Było naprawdę bardzo blisko, aby medali było jeszcze więcej choćby w grach pojedynczych Michała Szymczaka czy Mateusza Pietruszki w kategorii młodzieżowiec, którzy po trzysetowych pojedynkach przegrali swoje mecze o wejście do półfinałów, a to dawałoby im już medal. Podobnie było w meczu Marcina Nowaka (UKS Smecz Bogatynia) i Klaudii Sochy (KS Chojnik Jelenia Góra) w kategorii junior, którzy po dramatycznym pojedynku trwającym blisko 50 minut przegrali z faworytami, reprezentantami Polski 22:24, 21:9, 22:20 mając już lotkę meczową. Dziękuje swoim podopiecznym, gratuluje im medali i życzę dalszych sukcesów - komentuje start w mistrzostwach trener jeleniogórskich badmintonistów Adam Słomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group