Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4884
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie zabraknie karpi na wigilijny stół

Czwartek, 21 grudnia 2017, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 22 grudnia 2017, 7:35
Autor: Paweł Guszała
Region: Nie zabraknie karpi na wigilijny stół
Fot. Paweł Guszała
Wigilia coraz bliżej. W większości jeleniogórskich domów przygotowania do tego wyjątkowego wieczoru nabierają tempa. Czy warto zawczasu zaopatrzyć się w karpia, aby nie zabrakło go na świątecznym stole? Odpowiadamy.

Nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Karpi w sprzedaży jest co prawda więcej w porównaniu z zeszłym rokiem, jednak i popyt na nie wzrósł. Potwierdzają to właściciele Stawów Podgórzyńskich, jedni z największych w regionie sprzedawców tej ryby. - Sprzedaż prowadzona jest na bieżąco. Ciężko jest wyrokować czy ryby starczy aż do samej wigilii. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że w tym roku mamy przygotowane dla naszych klientów o 50 proc. więcej ryb, niż w poprzednim sezonie. Przy czym popyt też jest większy, więc nie wiadomo czy się zrównoważą – mówi Marcin Ogłaza, współwłaściciel Stawów Podgórzyńskich.

Jeśli nie starczy karpi, zawsze można je zastąpić inną rybą. Coraz większą popularnością na wigilijnym, jeleniogórskim stole cieszą się także pstrągi, jesiotry i amury. Jednak gdy uprzemy się przy karpiu musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 15 złotych za kilogram (w detalu).

Czynnikiem warunkującym cenę karpia jest sposób jego hodowli. - Karp jest jednym z bardziej ekologicznych gatunków. Ryby łososiowate hoduje się w bardzo krótkim czasie, natomiast karp wymaga 3 lat hodowli. Stosujemy tylko naturalne pasze, bez żadnych dodatków, tylko pszenica i pszenżyto – zapewnia M. Ogłaza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group