Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7279
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie) wyjadą na ulice?

Wtorek, 13 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2007, 15:03
Autor: TEJO
Zapowiedź rozmów związkowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego z dyrekcją.

W środę niezadowoleni z warunków płacowych przedstawiciele załogi miejskiego przewoźnika mają rozmawiać z dyrektorem Markiem Woźniakiem. Temat to zapowiadane protesty kierowców, ze strajkiem włącznie.

O sprawie informowaliśmy. Przedstawiciele załogi chcą, między innymi, podwyżki płac i przywrócenia części przywilejów pracowniczych (bilety wolnej jazdy).

Dyrekcja MZK nie wyklucza kompromisu. Łatwo jednak nie będzie. Jak zapowiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, miejski przewoźnik ma swój budżet i tylko przesunięcia w ramach tych pieniędzy pozwolą na realizację części postulatów załogi.
Oznacza to, że w tym przypadku zabraknie pieniędzy na inne przewidziane wydatki.

Teoretycznie rada miejska może nie przyjąć budżetu ogólnego na rok 2007 podczas zaplanowanej na 20 lutego sesji. Wówczas są możliwe korekty i przyznanie Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu zwiększonych środków.

Przypomnijmy, że zapowiadany przez związkowców protest najpierw ma mieć formę pikiety przed urzędem miasta. Później – jeśli nie dojdzie do kompromisu – autobusy nie będą jeździć w godzinach szczytu. Wyjściem ostatecznym jest strajk całej załogi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group