Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7122
Zalogowanych: 37
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie)wygodniej po Pocztowej

Wtorek, 1 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
W miejscu wyszczerbionej kostki będzie nowa nawierzchnia na chodnikach. Problemem zła organizacja ruchu i tłok samochodów.

Znika cementowa kostka z chodników przy ulicy Pocztowej. Choć nie jest jeszcze bardzo stara – była położona na początku lat 90-tych – nadaje się tylko do usunięcia. Okazała się nietrwała, a pieniądze, jakie wówczas wydano na położenie takiej samej nawierzchni na większości chodników w śródmieściu – wyrzucono w błoto. Pełne dziur tzw. puzzle, ostały się właśnie na Pocztowej.
Co trafi w jej miejsce? Podobna, ale bardziej trwała nawierzchnia.

Zmodernizowane będą na razie tylko chodniki. Pozostanie asfaltowe pasmo na samej ulicy, która – choć ma staromiejski charakter – nie jest wyłączona z ruchu samochodów. Jedynie pasmo granitowej nawierzchni, słupki oraz ławki oddzielają Pocztową od ul. 1 Maja, śródmiejskiego traktu dla pieszych.

Na razie jest kłopot z dojściem do poczty głównej. Ograniczono też ruch samochodów. Z tego akurat pobliscy mieszkańcy się cieszą, bo Pocztowa w godzinach szczytu często bywa przeładowana samochodami. Kierowcy wyjeżdżający mają kłopot z manewrowaniem, ponieważ w tym samym czasie wielu nadjeżdża, chcąc zaparkować przy i tak już zatłoczonych chodnikach. Stłuczki i kłótnie nie są tu rzadkością, tym bardziej, że nie brakuje samochodów dostawczych, które tarasują całą szerokość ulicy.

Nic jednak nie wskazuje na to, że na Pocztowej zostanie zmieniona organizacja ruchu lub wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych, choćby do wysokości ulicy Bohaterów Getta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
911
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group