Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5599
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

(Nie)wygodniej po Pocztowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
W miejscu wyszczerbionej kostki będzie nowa nawierzchnia na chodnikach. Problemem zła organizacja ruchu i tłok samochodów.

Znika cementowa kostka z chodników przy ulicy Pocztowej. Choć nie jest jeszcze bardzo stara – była położona na początku lat 90-tych – nadaje się tylko do usunięcia. Okazała się nietrwała, a pieniądze, jakie wówczas wydano na położenie takiej samej nawierzchni na większości chodników w śródmieściu – wyrzucono w błoto. Pełne dziur tzw. puzzle, ostały się właśnie na Pocztowej.
Co trafi w jej miejsce? Podobna, ale bardziej trwała nawierzchnia.

Zmodernizowane będą na razie tylko chodniki. Pozostanie asfaltowe pasmo na samej ulicy, która – choć ma staromiejski charakter – nie jest wyłączona z ruchu samochodów. Jedynie pasmo granitowej nawierzchni, słupki oraz ławki oddzielają Pocztową od ul. 1 Maja, śródmiejskiego traktu dla pieszych.

Na razie jest kłopot z dojściem do poczty głównej. Ograniczono też ruch samochodów. Z tego akurat pobliscy mieszkańcy się cieszą, bo Pocztowa w godzinach szczytu często bywa przeładowana samochodami. Kierowcy wyjeżdżający mają kłopot z manewrowaniem, ponieważ w tym samym czasie wielu nadjeżdża, chcąc zaparkować przy i tak już zatłoczonych chodnikach. Stłuczki i kłótnie nie są tu rzadkością, tym bardziej, że nie brakuje samochodów dostawczych, które tarasują całą szerokość ulicy.

Nic jednak nie wskazuje na to, że na Pocztowej zostanie zmieniona organizacja ruchu lub wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych, choćby do wysokości ulicy Bohaterów Getta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group