Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5310
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wszyscy chcą likwidacji zsypów z azbestem

Czwartek, 15 marca 2012, 8:25
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nie wszyscy chcą likwidacji zsypów z azbestem
Fot. MT
Niewielu mieszkańców Zabobrza zdaje sobie sprawę, że ma w budynku wygodne, ale niebezpieczne dla zdrowia zsypy na śmieci, które w części wykonane są z rakotwórczego azbestu. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, podjęła decyzję o likwidacji zagrożenia, ale nie wszyscy mieszkańcy chcą się na to zgodzić.

Od tego roku JSM chce na szeroką skalę rozpocząć likwidację zsypów w wieżowcach, gdzie zostały one wykonane z betonu z domieszką azbestu. Na to potrzebna jest zgoda lokatorów.

- Mamy takich zsypów 98 sztuk. Połowa jest zamknięta, a połowa jest czynna. Na ich likwidację zgodziła się połowa lokatorów. Druga połowa ceni sobie tą wygodę i nie chce likwidacji. Zsypy natomiast muszą być zlikwidowane, bo one eliminują segregację odpadów, co w najbliższych latach będzie szczególnie ważne – podkreśla Marian Szczęśniak, wiceprezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

JSM likwiduje azbestowe elementy od 2005 roku, kiedy termomodernizację 23 budynków, na których zdemontowano betonowo-azbestowe płyty znajdujące się na ścianach szczytowych. Teraz takie płyty ma tylko jeden budynek zarządzany przez JSM przy ul. Noskowskiego 8. Tam mieszkańcy nie chcą się zgodzić na termomodernizację i demontaż płyt.

Mamy nadzieję, że w tym roku taką zgodę uzyskamy. Tym bardziej, że dla tego budynku jest przydzielona premia termomodernizacyjna, która w znacznym stopniu obniża koszty tego przedsięwzięcia. Ta premia była przyznana również w minionym roku, ale mimo tego mieszkańcy nie byli nią zainteresowani – zaznacza Marian Szczęśniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group