Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6556
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie wracają, bo nie ma wiedzy o wizji przyszłości miasta?

Czwartek, 9 czerwca 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nie wracają, bo nie ma wiedzy o wizji przyszłości miasta?
Fot. Archiwum
Dlaczego maturzyści, wybierający studia poza Jelenią Górą, nieczęsto powracają do swego miasta? Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego sugerują, że nie ma, między innymi, powszechnej wiedzy na temat – jak się będzie zmieniać Jelenia Góra w perspektywie 5 – 10 lat.

To jeden z wniosków spotkania prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły ze studentami jeleniogórskiego Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego, członkami Naukowego Koła Logistycznego „LOGRIT”. Szef miasta pogratulował przedsięwzięcia „Giełda Pomysłów”, ostatnio przeprowadzonego w tej placówce, rozmawiał o tym, co można wspólnie zrobić, w interesie samych studentów, uczelni i miasta.

– To nie była wymiana ogólników – powiedział uczestniczący w tej dyskusji Hubert Papaj, zastępca prezydenta. – Studenci mają konkretne uwagi, a Prezydent chce je potraktować serio i niektóre z nich możliwie szybko wprowadzić w życie. Dotyczy to m.in. ogłoszenia w najbliższym czasie konkursu na pracę magisterką i licencjacką na temat Jeleniej Góry, w szerokim tego słowa znaczeniu.
W tej dziedzinie mogą się wykazać przedstawiciele wszystkich uczelni, nie tylko przecież jeleniogórskich, choć na naszych studentach samorządowi zależy najbardziej.

Inną sprawą jest próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego maturzyści, wybierający studia poza Jelenią Górą, nieczęsto powracają do swego miasta? Jedną z odpowiedzi jest – sugerowana przez studentów UE – teza, iż nie ma powszechnej wiedzy na temat – jak się będzie zmieniać Jelenia Góra w perspektywie 5 – 10 lat i jakie tu będą szanse dla młodych pracowników z wykształceniem wyższym i młodych rodzin.

– Będziemy w różny sposób, i w wydawnictwach i w Internecie prezentować wieloletnie plany rozbudowy i rozwoju miasta, by tę lukę w społecznej świadomości możliwie skutecznie wypełnić – zapowiadają samorządowcy.

Dominik Gaweł, Joanna Karaś, Bartosz Kaźmierski, Bartłomiej Świdziński, Konrad Walkowiak, Tomasz Ziabicki, Rajmund Turyński, Michał Adamski, Aleksandra Kret – to tylko niektórzy przedstawiciele „LOGRIT-u”, którzy zadeklarowali chęć współpracy w dziedzinach swoich zainteresowań z niektórymi wydziałami Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Nie wszyscy z nich pochodzą z naszego miasta, ale wszyscy chcieliby, by ich praca służyła dobrze miastu – czytamy w komunikacie magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group