Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 10590
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie tylko muchomor i wściekły lis...

Czwartek, 11 czerwca 2015, 7:32
Aktualizacja: 16:07
Autor: Jel
Jelenia Góra: Nie tylko muchomor i wściekły lis...
Fot. Organizator
Czy niewinna konwalia może być zagrożeniem? Co warto wiedzieć o przyrodzie, aby być bezpiecznym? 18 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej (ul. Bankowa 27) spotkanie dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, poświęcone bezpiecznej przyrodzie. Udział jest bezpłatny.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju SODALIS w rozmowach z rodzicami wyłoniło ważny dla nich temat na spotkanie. Temat bezpieczeństwa i przyrody. Czy dom i ogród są bezpieczne? Czego się wystrzegać na wycieczkach i piknikach?

- Z tym tematem zgłosiliśmy się do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Szkoła kształci w zawodach technik weterynarii, technik leśnik, technik architektury krajobrazu – to zawody, które skrywają ogromną praktyczną wiedzę w tym zakresie. Dyrektor szkoły Helena Kasperczyk i wicedyrektor Małgorzata Kozińska, która z zawodu jest biologiem, zgodziły się pomóc zrealizować akcję. Dalej temat zastał przekazany specjalistom ze szkoły /lekarzom weterynarii, technikom architektury, leśnikom/
i uczniom. I tu powstała ogromna mapa ważnych informacji do przekazania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że temat jest bardzo istotny. Szczególnie w okresie wiosny lata i wakacji warto jest mówić o bezpieczeństwie i zagrożeniach. Wiedza oznacza bezpieczeństwo – opowiadają organizatorzy.

- Realizatorami akcji będą specjaliści ze szkoły i uczniowie. Nie będzie wykładów. Będzie dyskusja, pokaz. Będzie ciekawie - zapewniają.

- Szczególnie zapraszamy gimnazjalistów, którzy w okresie rekrutacji podejmują ważne decyzje, chcą się więcej dowiedzieć o naszych zawodach. Będzie możliwość przyjrzenia się jaką wiedzę, umiejętności mają uczniowie naszych kierunków. Będzie można dopytać ich o praktyczne aspekty kształcenia podkreślają organizatorzy.

Zapisy pod numerem telefonu 502 320 766. Liczba miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
561
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group